tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Warto wiedzieć

Trzeba się pospieszyć, niebawem koniec kredytów z dopłatą rządową

TOP radzi
To już ostatnia szansa, pozostało niewiele, bo niespełna 100 dni na złożenie w banku stosownych dokumentów o rządowe dopłaty w ramach programu mieszkaniowego ?Rodzina na swoim?.
Tylko do końca br. banki mogą przyjmować wnioski o kredyt w tym programie.

Przypomnijmy najważniejsze zasady udzielania kredytów z dopłatami:
* Z dofinansowania mogą skorzystać rodziny i osoby samotne wychowujące dzieci oraz single, o ile nie posiadają na własność nieruchomości mieszkalnej.
* Przez pierwsze 8 lat kredytowania można liczyć na dopłatę blisko połowy odsetek od kredytu zaciągniętego w rodzimej walucie.
* Powierzchnia mieszkań nie może przekraczać 75 mkw. (w przypadku singli 50 mkw.). Zaś powierzchnia domu nie może być większa niż 140 mkw.
* Dofinansowanie wypłacane jest do 70 mkw. powierzchni i 50 mkw. powierzchni mieszkania (w przypadku singli 30 mkw. mieszkania).
* Wymagany limit wiekowy kredytobiorcy na poziomie 35 lat (nie dotyczy osób wychowujących samotnie dzieci). Wymaganie to uznawane jest za spełnione w przypadku rodzin, w których przynajmniej jeden z małżonków ma maksymalnie 35 lat.
* Cena metra kwadratowego nieruchomości nie może przekroczyć wartości publikowanych co kwartał przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Są one wyższe dla rynku pierwotnego (deweloperskiego) niż dla wtórnego. W województwie łódzkim (miasta poza Łodzią) wynoszą one odpowiednio w III kw. br. dla rynku pierwotnego 3768 zł/mkw. i rynku wtórnego 2826 zł/mkw.

Ostateczne wygaszenie programu RNS było już od dawna zapowiadane przez rząd i to nie jest żadną tajemnicą. Bardziej niepokojące dla młodych ludzi jest to, że w to miejsce nie proponuje się nic nowego, co by mogło pomóc i wesprzeć najmłodsze pokolenie rodaków w zdobyciu własnego kąta. Przynajmniej na razie nic o tym nie słychać w kuluarach rządowych.


Czesław J. Dudziński   
W dziale dostępne są również artykuły:

 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »