tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Warto wiedzieć

Znamy datę końca świata

21.12.2012 to data, która ma być graniczna dla naszej cywilizacji. Majowie, przedstawiciele prawdopodobnie najstarszej cywilizacji na świecie, już przed tysiącami lat przestrzegali, że w 2012 roku ma nastąpić wydarzenie, które zmieni losy ludzkości.
Majowie prowadzili poważne obserwacje astronomiczne, które pozwalały trafnie opisywać zjawiska na niebie. To właśnie oni obliczyli czas obrotu Księżyca wokół Ziemi. W ich przekonaniu świat kończy się wraz z datą 21.12.2012. Ma wtedy dojść do tzw. „przebiegunowania Ziemi” pod wpływem potężnego promieniowania słonecznego. Ma to być dopełnienie się tak zwanego piątego świata, który ma się skończyć „wielkim ruchem ziemi”. Czwarty świat skończył się wraz z potopem, o którym mówi także Biblia.
Inne, bardziej współczesne źródła także pokazują, że rok 2012 będzie szczególnym czasem w historii Ziemi i ludzkości (Nostradamus, Edgar Cayce). Można oczywiście przyjąć postawę, że te wielkie proroctwa są palcem na wodzie pisane i że teorie ostateczne są dla miłośników ekstremalnych emocji. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że i świat nauki zainteresował się sprawą roku 2012. Przykładowo NASA wysłała pięć wyspecjalizowanych satelitów, które obserwują pole elektromagnetyczne Ziemi.

W dziale dostępne są również artykuły:

 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »