tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 W niedzielę Dzień Papieski

 

W najbliższą niedzielę, 11 października kościół katolicki obchodzi Dzień Papieski, upamiętniający kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Tego dnia we wszystkich parafiach odprawione zostaną msze w intencji rychłej beatyfikacji papieża Polaka. Wyjątkowe obchody zaplanowano na ten dzień w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Tym razem wspólnie z parafią organizują je władze gminy Opoczno oraz Starostwa Powiatowego.
Główne uroczystości zaplanowano na godz. 12.00 ? w czasie mszy przy pomniku Jana Pawła II składane będą kwiaty i zapalane lampki. Wzorem lat ubiegłych po każdej z mszy odprawianych tego dnia (o 7.30, 9.00, 11.00, 12.00 i 15.00) rozdawane będą papieskie kremówki, które na specjalne zamówienie parafii przygotowywane są według wadowickiej receptury. Wierni będą też mieli okazję złożyć ofiarę na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Obchody rocznicy wyboru Jana Pawła II rozciągną się na kilka kolejnych dni. We wtorek, 13 października odbędzie się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy ustawionych na terenie osiedla Ustronie. Rozpocznie się ona o godz. 17.00 w kościele pw. NNMP. Z kolei w piątek, 16 października w Miejskim Domu Kultury opocznianie będą mogli obejrzeć sztukę teatralną zatytułowaną "Paweł z Tarsu", poświęconą pamięci Jana Pawła II. Przedstawienie jest oparte na motywach powieści Jana Dobraczyńskiego "Święty miecz". W adaptacji i reżyserii ks. Piotra Turzyńskiego wystąpią alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Początek spektaklu o godz. 18.30.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »