tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

SPRZEDAM atrakcyjną działkę ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Aż strach

 
Polskie drogi?

Zaczyna się nam psuć pogoda, zaczęły się deszcze i lada chwila można się spodziewać pierwszych przymrozków. Dojeżdżając codziennie do pracy musimy ? chciał nie chciał ? pokonać drogę z Tomaszowa do Opoczna. Do wyboru mamy dwie drogi wojewódzkie ? 713 lub 726. Ta pierwsza jest aktualnie w trakcie remontu, ruch jest więc utrudniony, a na dodatek z naszego domu jest kilka kilometrów dalej, niż drogą 726 (Opoczno ? Inowłodz), ale tą z kolei już się nie da jeździć, a co dopiero, gdy zrobi się ślisko? Dziury, koleiny, zarwane i wysokie pobocza, bardzo wąska ? te atrakcje czekają na kierowców ryzykujących przejazd tą drogą. Tu dwa większe samochody osobowe mają problem przy wymijaniu, a co dopiero dwa samochody ciężarowe, a tych tu przecież jest mnóstwo. Kierowcy jadący do lub z Warszawy lubią skracać sobie trasę, więc jadą tędy. Duzi, więc się nie boją? My już tu sobie zniszczyliśmy koła i podwozie.
Bardzo dużo jeździmy po kraju i nigdzie nie spotkaliśmy drogi w tak fatalnym stanie. Dlatego z coraz większym zniecierpliwieniem czekamy na dawno temu obiecywany remont i modernizację. Nie satysfakcjonują nas bowiem te trzy ? cztery kilometry do Bukowca. Mało tego, jeszcze bardziej nas to wkurza, bo daje obraz, jak być powinno, a nie jest. Zapytaliśmy się w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi, co już wykonano i kiedy będziemy mogli (nawet zimą) jeździć tą drogą do pracy i domu.
Na drodze 726 do tej pory wykonano na terenie naszego powiatu tylko nakładkę bitumiczną na odcinkach: Opoczno ? Ogonowice (209 tys. zł) i Nadole ? Żarnów (1,17 mln zł). Duża inwestycja, do której już poczyniono przygotowania, przeprowadzona będzie w ramach wieloletniego programu inwestycyjnego "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 726 na odcinku Rawa Maz. ? Inowłódz ? Bukowiec Opoczyński oraz Opoczno ? Żarnów". Zadanie to jest (i będzie) realizowane w latach 2009?2015, a jego wartość kosztorysowa wynosi 186 150 000 zł.
W przyszłym roku planowane jest przygotowanie do inwestycji na odcinku Bukowiec ? Inowłódz, która ma się zakończyć w 2012 r. Teraz już jest przygotowywana niezbędna do rozpoczęcia inwestycji dokumentacja.
Jak wynika z otrzymanej informacji, tej jesieni i zimy radzimy unikać drogi 726, by nie narażać się na zniszczenie samochodu. Może jednak już w przyszłym roku jakoś uda się nam tu przemknąć?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »