tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Rusza UTW

 

W piątek, 16 października w kawiarni Miejskiego Domu Kultury odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2009/2010 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po pierwszym próbnym semestrze, który pokazał, że w Opocznie jest zapotrzebowanie na taką formę edukacji, Stowarzyszenie "Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opocznie" oficjalnie rozpocznie nowy rok akademicki.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00. Po jej otwarciu i powitaniu przybyłych gości zgromadzeni wysłuchają wykładu inauguracyjnego na temat historii uniwersytetów trzeciego wieku, który wygłosi dr Jan Łuczkowski. Po jego wystąpieniu słuchacze UTW złożą uroczyste ślubowanie i odbiorą indeksy, otrzymają również tarcze z logo uniwersytetu do przypięcia. Spotkanie zakończy program artystyczny, w którym wystąpi chór "Zorza".
Przypomnijmy, że UTW, założony z inicjatywy Bożeny Świątek-Mazur, w pierwszym semestrze swojej działalności funkcjonował przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ogromne zaangażowanie jego słuchaczy pozwoliło na rozwinięcie działalności. Jej organizacją zajmuje się założone w tym celu Stowarzyszenie "Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opocznie". Stowarzyszenie, którego prezesem jest Bogumiła Mazur, spełniło już wszelkie wymagania formalne i oczekuje na decyzję o wpisie do KRS-u. Rejestracja umożliwi pozyskiwanie środków zewnętrznych na rzecz uniwersytetu. Póki co głównym źródłem jego utrzymania są składki członkowskie, działalność placówki wspierają także sponsorzy.
W ubiegłym roku na zajęcia uniwersytetu uczęszczało systematycznie około 50 osób. Na chwilę obecną na nowy rok akademicki zapisało się już ponad 60 osób i wciąż przychodzą nowi chętni. Przypomnijmy, że cały czas można dołączyć do grupy słuchaczy. Wystarczy pobrać formularz i złożyć wypełnioną deklarację w siedzibie UTW, mieszczącej się w pokoju nr 39 Miejskiego Domu Kultury. Zarząd stowarzyszenia pełni tu cykliczne dyżury: w poniedziałki, wtorki i czwartki od 10.00 do 13.00, a w środy i piątki od 14.00 do 17.00.
Podstawą działalności uniwersytetu w nowym roku akademickim będą cotygodniowe wykłady, pierwszy z nich odbędzie się 22 października. Poza wykładami studenci będą uczestniczyć w zajęciach poszczególnych sekcji. A jest z czego wybierać - największym zainteresowaniem cieszy się sekcja informatyczna i językowa (język angielski). Nie brakuje również chętnych na zajęcia rekreacyjne (aerobik, nordic walking), taneczne (kurs tańca towarzyskiego dla seniorów) i plastyczno-rękodzielnicze. Niewykluczone, że oferta znacznie się poszerzy, bowiem zależy ona głównie od oczekiwań i zainteresowań przyszłych słuchaczy. Bardzo możliwe, że wkrótce ruszą, np. zajęcia kabaretowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »