tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Profesjonalne spotkanie

 
We wtorek, 6 października w siedzibie Grupy Paradyż w Tomaszowie Maz. miało miejsce wyjątkowo profesjonalne spotkanie, na które zaproszeni zostali laureaci konkursu "Profesjonalny menadżer województwa łódzkiego". Organizatorami spotkania była Grupa Paradyż oraz Klub Profesjonalnych Menedżerów działający przy łódzkim Oddziale Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa

Miejsce menedżerskiego spotkania nie zostało wybrane przypadkiem. Laureatem tegorocznej, dziesiątej już edycji konkursu został Piotr Tokarski, który w marcu br. (w chwili przyznania tytułu) pełnił funkcję dyrektora generalnego Ceramiki Paradyż ds. handlu. Wspominamy o tym, gdyż od lipca Piotr Tokarski już nie jest dyrektorem, lecz prezesem.
Zdobycie prestiżowego tytułu "Profesjonalny menedżer" było niewątpliwie powodem do dumy, gdyż Piotr Tokarski był najmłodszym laureatem tego konkursu, a jednocześnie drugim w Ceramice Paradyż. W pierwszej edycji konkursu, rozegranego w 1999 r. zwycięzcą był ówczesny dyrektor generalny Ceramiki Paradyż Andrzej Goździk, którego zresztą również zaproszono na spotkanie laureatów.
Spotkanie rozpoczęło króciutkie wprowadzenie, a następnie zwiedzanie salonu firmowego i prezentacja najnowszych kolekcji płytek ceramicznych będących w aktualnej ofercie Ceramiki Paradyż i Grupy Paradyż.
Jak nam udało się zauważyć, większość gości reagowała zupełnie "nieprofesjonalnie", lecz spontanicznie, jak każdy z nas, zwykłych klientów: podziwiali aranżacje łazienek i kuchni, dzieląc się pomiędzy sobą uwagami, że szkoda, iż akurat niedawno dokonali remontu, bo dziś zrobiliby to inaczej, bo wykorzystaliby takie czy inne płytki, wzory itp.
W sali konferencyjnej w siedzibie biura zarządu przy zakładach Tomaszów 2 odbyła się dalsza część spotkania, na której zaprezentowano rozwój firmy, która w tym roku obchodzi już swoje 20?lecie istnienia. Omówione zostały osiągnięcia, rozwój, technologie a w dalszej dyskusji także problemy, z jakimi musi borykać się w czasach kryzysku branża ceramiczna w ogólności, a Ceramika Paradyż w szczególności. Menedżerowie pytali się między innymi o to czy polskiej ceramice nie zagraża tania chińska produkcja i czy CP (w dalszej perspektywie) ograniczać się nadal będzie do coraz to nowszych technologii produkcji płytek, czy też będzie starała się rozszerzyć ofertę w zupełnie innych dziedzinach, niż ceramiczna oraz o to, jakie są planowane inwestycje i jak przebiega zdobywanie rynków.
Na te i inne pytania odpowiadali prezesi i członkowie Zarządu Grupy Paradyż: Stanisław Tępiński (współwłaścieciel), Piotr Tokarski i Paweł Łuczka. Podkreślili, że paradoksalnie dziś Grupa Paradyż jest jednym z najsielniejszych graczy na rynku płytek i wciąż poszerza się sprzedaż eksportowa. Po pewnym załamaniu rynku wschodniego nastąpiła zwiększona sprzedaż na rynkach zachodnich, m.in. we Francji i Niemczech. Cały czas udział sprzedzaży eksportowej w łącznych obrotach firmy przekracza 30 proc., a towar kupowany jest już w 40 krajach świata. Grupa Paradyż jest nadal przodującą we wprowadzaniu najnowszych technologii: jako nieliczna na świecie produkuje płytki wielkoformatowe, a jako jedyny producent w Polsce (i jeden z paru w Europie) posiada technologię zdobienia płytek przy wykorzystaniu druku cyfrowego. W pięciu zakładach zatrudnionych jest 1600 pracowników.
Po takim teoretycznym wprowadzeniu zaproszeni goście udali się na zwiedzanie zakładów i linii produkcyjnych. Dla większości z nich była to pierwsza taka wizyta i możliwość prześledzenia z bliska całego cyklu produkcji płytek ceramicznych oraz zobaczenia laboratorium.

* * *
Przy okazji informujemy o kolejnych sukcesach firmy. Ceramika Paradyż zdobyła tytuł Lidera Informatyki 2009 w kategorii przemysłu. Jury konkursu organizowanego przez tygodnik menedżerów i informatyków "Computerworld" doceniło dynamiczny rozwój firmy w obszarze informatycznym i skuteczne wykorzystanie systemów IT do zarządzania przedsiębiorstwem.
Poziom informatyzacji pozytywnie wyróżnia Ceramikę Paradyż na tle polskich przedsiębiorstw. Innowacyjne systemy informatyczne takie jak System Klasy ERP IFS Applications, System Pozyskiwania Informacji od Dealerów (SPID) czy System elektronicznej wymiany danych (EDI) i elektronicznych faktur pozwalają na znaczące usprawnienie i podniesienie skuteczności zarządzania przedsiębiorstwem. Kluczem do sukcesu jest dopasowywanie planów i strategii IT do strategii biznesowej firmy.
Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu odbyło się 30 września podczas uroczystej gali w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie.
Grupa Paradyż brała też udział w Międzynarodowych Targach Ceramiki Budowlanej i Wyposażenia Łazienek ? Cersaie w Bolonii. Polski rynek płytek ceramicznych reprentowała tam już po raz dziewiąty.
Tegoroczna edycja, która miała miejsce w dniach 29 września ? 3 października potwierdziła status najważniejszej międzynarodowej wystawy branżowej, gromadząc w Bolonii ponad tysiąc producentów płytek, armatury i akcesoriów łazienkowych. We wstępnych szacunkach organizatorzy podają, że targi odwiedziło blisko 80 tysięcy zwiedzających z ponad 130 krajów świata.
Jak co roku, Grupa Paradyż kreując przestrzeń firmowego stoiska o powierzchni 70 m2, zaprezentowała nowe propozycje wzornicze oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne wpisujące się w światowe trendy. Po raz kolejny udowodniła, iż światowe nowości mogą być dyktowane przez producentów nie tylko z Włoch czy Hiszpanii, ugruntowując tym samym wiodącą pozycję wśród krajowych producentów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »