tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Pożegnany z honorami

 

22 grudnia w szpitalu w Ghazni w Afganistanie zmarł 35?letni sierżant Zbigniew Biskup. Na chwilę obecną przyczyna jego śmierci nie jest znana. Trumna z ciałem sierżanta została w piątek przewieziona helikopterem do bazy Bagram a stamtąd trafiła do Polski.
Zbigniew Biskup służył w 25. brygadzie kawalerii powietrznej w siódmym dywizjonie lotniczym jako starszy technik śmigłowca. To była jego czwarta misja i drugi pobyt w Afganistanie (był tam od dwóch miesięcy). Pozostawił żonę Renatę i dziewięcioletniego syna Bartłomieja.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 28 grudnia w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zachorzowie. W ostatniej drodze zmarłemu kawalerzyście towarzyszyły setki mieszkańców powiatu opoczyńskiego. Okrytą biało?czerwoną flagą trumnę nieśli jego koledzy z 25. BKP. Podczas uroczystości pogrzebowych Zbigniewa Biskupa wspominał jego dowódca, płk pilot Zbigniew Mitura. Nie krył wzruszenia: Śmierć tego żołnierza to wielka, nieodżałowana strata. W imieniu 7. dywizjonu lotniczego oraz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej mam zaszczyt pożegnać Cię po raz ostatni. Przez wiele lat byłeś odpowiedzialny za przygotowywanie śmigłowców do lotu. Jak odpowiedzialna i ważna jest to funkcja nie muszę nikogo przekonywać. Z obowiązków swoich wywiązywałeś się zawsze wzorowo. Na potwierdzenie tych słów świadczy fakt, że z Twojej winy nigdy nie uległ awarii żaden śmigłowiec. Jako dowódca i pilot za to wszystko Ci dziękuję. Na usta nasuwa się pytanie: dlaczego tak wcześnie? Dlaczego tak wcześnie zostałeś wyrwany z naszych szeregów? Wiem, że nie otrzymam odpowiedzi, ale obiecuję Ci, że na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Głęboko w naszej pamięci. Cześć Twej pamięci!
Podczas uroczystości wspominano sierżanta głównie jako dzielnego żołnierza. Zwracano się także do najbliższych zmarłego, że w tej trudnej chwili nie są sami i mogą liczyć na wszelką pomoc.
Sierżant Zbigniew Biskup został odznaczony pośmiertnie Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami i Gwiazdą Afganistanu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »