tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Obwodnica im. Pawlaczka

 

Z pewnością wiele miast z zazdrością patrzyło, jak w Opocznie powstaje obwodnica. Nie ma jej np. Bełchatów, a my ? mamy! Stało się to dzięki uporowi Czesława Pawlaczka, człowieka o niesamowitej energii. To on ?wychodził? w najróżniejszych urzędach obwodnicę Opoczna. Był szczęśliwy, gdy wbijano symboliczną łopatę na rozpoczęcie inwestycji. Niestety, nie dożył jej ukończenia. Pamiętają o nim mieszkańcy Opoczna. 28 grudnia na sesji radni podjęli decyzję o nadaniu obwodnicy im. Czesława Pawlaczka.
Czesław Pawlaczek urodził się 26 lutego 1946 na Dolnym Śląsku. Ukończył studia techniczne na Politechnice Wrocławskiej. Przeszedł wszystkie szczeble hierarchii zawodowej ? był technikiem, kierownikiem działu technicznego, kierownikiem miejskiej służby drogowej, zastępcą a następnie dyrektorem Rejonu, a ostatnio ? kierownikiem Rejonu Dróg Krajowych. Zawsze dbał o realizację zadań związanych z prawidłowym utrzymaniem sieci drogowej. Każdy sygnał o nieprawidłowościach traktował priorytetowo. Gdy np. zadzwoniłam, że na skrzyżowaniu drogi administrowanej przez GDDKiA akacje zasłaniają kierowcom widoczność, już następnego dnia widziałam pracowników dokonujących przycinki.
Swą karierę zawodową rozpoczął w Legnicy w 1965 r. Od 1971 r. do 1979 r. pracował w Złotoryi, gdzie zmodernizował i odnowił wiele dróg krajowych i wojewódzkich. Najwyraźniej czynił to na tyle skutecznie, że mieszkańcy wybrali go do rady miasta.
Od 1979 r. pracował w GDDKiA Oddział w Łodzi ? Rejon Opoczno. Jak zawsze bardzo się angażował nie tylko w sprawy czysto zawodowe ? dbał o załogę, której chciał jak najlepiej zorganizować pracę. Z jego inicjatywy wybudowano budynek mieszkaniowy 12?rodzinny w Opocznie i ośrodek wczasowy w Cetniewie. Doprowadził do wybudowania od podstaw obwodu drogowego w Solcu, zmodernizował i rozbudował siedzibę w Opocznie, gdzie powstały dwie hale sprzętowe ? magazynowe i magazyn soli. Wielokrotnie odznaczany, m.in. srebrnym Krzyżem Zasługi, tytulem ?Przodujący Drogowiec?, odznaką ?Zasłużony dla budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych?, medalem ?Za zasługi dla obronności kraju?. Był honorowym mieszkańcem gm. Żarnów. A przy tym nigdy nie dbał o zaszczyty. Nigdy nie oglądał się wstecz. Zawsze wyznaczał sobie nowe cele. Na uroczystej inauguracji budowy obwodnicy mówił o planach, które chciał zrealizować. Nie zdążył?
Zmarł 12 lipca 2010 roku, został pochowany na cmentarzu przy ul. Granicznej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »