tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Druhowie z Drzewicy znowu najlepsi

 
W niedzielę, 29 maja na stadionie MGKS Gerlach odbyły się gminne zawody sportowo?pożarnicze. Zmagania strażaków ochotników oglądały tłumy widzów. Najwięcej braw zebrała drużyna OSP z Drzewicy, która zajmując pierwsze miejsce potwierdziła swoją dominację w gminieZwycięskie ćwiczenie bojowe w wykonaniu OSP w DrzewicyImprezę zainaugurowała zbiórka jednostek OSP i uroczysty przemarsz na stadion. Przy dźwiękach młodzieżowej orkiestry dętej z Ośrodka Kultury kolumna ustawiła się w zwartym szyku na płycie boiska. Meldunek złożony przez zastępcę komendanta zawodów, druha Ryszarda Sobkiewicza, odebrał wiceprezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druh Tadeusz Cisowski, a oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Janusz Reszelewski, prezes zarządu Oddziału Miejsko?Gminnego ZOSP RP.
Gospodarz gminy powitał strażaków oraz zaproszonych gości, w tym posła Roberta Telusa, wicewojewodę Krystynę Ozgę, przewodniczącą Rady Gminy i Miasta Marię Teresę Nowakowską, wiceburmistrza Edwarda Podkowińskiego, kapelana strażaków gminy Drzewica, ks. prałata Stanisława Madeja, proboszcza parafii w Drzewicy, ks. Adama Płuciennika i proboszcza parafii w Domasznie, ks. Edwarda Swata.
Funkcję komendanta zawodów pełnił bryg. Marian Kłobucki, gminny komendant ochrony przeciwpożarowej. Przedstawił publiczności wszystkie drużyny wraz z dowódcami i poinformował o regulaminie zawodów. Już w czasie strażackich zmagań nawiązał do obchodów Dnia Matki, składając życzenia wszystkim mamom.
Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisji, której przewodniczył sędzia główny, st. kpt. Tadeusz Brola z Komendy Powiatowej PSP. W jej skład wchodzili także Marian Kałużny jako przedstawiciel KP PSP, Andrzej Grochowski i Marian Kowalczyk (OSP w Drzewicy), Kazimierz Jura (OSP w Strzyżowie), Władysław Gamoń (OSP w Domasznie) i Jarosław Błażejewicz (OSP w Trzebinie).
Do zawodów przystąpiły reprezentacje dziesięciu jednostek OSP, zabrakło tylko Krzczonowa. Drużyny startowały w następującej kolejności: Radzice, Trzebina, Domaszno, Zakościele, Drzewica, Żardki, Dąbrówka, Strzyżów, Jelnia i Brzustowiec.
W sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami pierwsze miejsce wywalczyły ex aequo Drzewica i Trzebina, które zdobyły po 63 pkt. Trzecią pozycję, również ex aequo, zajęły Domaszno i Jelnia z dorobkiem 66 pkt. Piąte było Zakościele, szósty Strzyżów, siódmy Brzustowiec, ósme Żardki, dziewiąte Radzice a dziesiąta Dąbrówka.
W ćwiczeniu bojowym zdecydowanie wygrała Drzewica, uzyskując 43 pkt. Drugie miejsce zajęło Domaszno (55 pkt). Na trzeciej pozycji uplasowała się Jelnia (59 pkt). Czwarty czas uzyskały dwie ekipy ? Radzice i Trzebina. Szóste miejsce zajęły Żardki, siódme Zakościele, ósme Brzustowiec, dziewiąte Dąbrówka, dziesiąte Strzyżów.
Do końcowej klasyfikacji wliczano punkty z obu konkurencji. Ostatecznie najlepszy wynik zanotowała drużyna OSP w Drzewicy, która uzyskała 106 pkt. Obroniła mistrzowski tytuł sprzed dwóch lat i awansowała do zawodów powiatowych, które odbędą się 3 lipca w Sławnie.
Mistrzowie występowali w składzie: dowódca Krzysztof Martynowski, Ryszard Sobkiewicz, Stanisław Chojnacki, Łukasz Klata, Zdzisław Sobkiewicz, Norbert Szczepanik, Krzysztof Nowak, Mariusz Szczepanik i Mariusz Wiśniewski.
Wicemistrzami gminy zostali druhowie z Domaszna z dorobkiem 121 pkt. Trzecia lokata przypadła w udziale OSP w Jelni, która zdobyła 125 pkt.
Podczas uroczystego zakończenia zawodów wręczono puchary i dyplomy. Wszystkie jednostki otrzymały nagrody pieniężne. Pamiątkową statuetkę odebrała młodzieżowa drużyna pożarnicza z Brzustowca, która wystartowała poza konkurencją i miała okazję wykonać ćwiczenie bojowe. Były przemówienia, podziękowania i gratulacje. Nie zabrakło poczęstunku dla strażaków ? kiełbasek i kaszanki z grilla, o co postarali się dwaj kucharze ? Wiesław Sosiński i Franciszek Gapys z OSP w Domasznie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »