tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Zajezdnia bez dofinansowania

 
Projekt MPK nie przeszedł oceny merytorycznej

Plany MPK dotyczące budowy nowoczesnej zajezdni autobusowej muszą zostać odsunięte w czasie. Projekt złożony przez spółkę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2013 nie przeszedł oceny merytorycznej.
MPK planowało inwestycję przy ul. Przemysłowej, na terenie zajmowanym obecnie przez spółkę, powiększonym o sąsiadującą działkę o powierzchni około pół hektara. Miała tu powstać nowoczesna zajezdnia z zapleczem technicznym, socjalnym i pomieszczeniami biurowymi. Na terenie zajezdni zlokalizowana miała być również nowoczesna stacja serwisowa z zapleczem magazynowym olei i smarów oraz stacja paliw. Stacja zapewniłaby możliwość serwisowania autobusów marki Autosan i Solbus na miejscu.
Budowa nowej zajezdni to koszt rzędu 5 mln zł. Dlatego MPK liczyło na dofinansowanie w wysokości 3,6 mln zł ze środków unijnych. Projekt złożony w ramach działania "Miejski transport publiczny" RPO uzyskał najwięcej punktów w ocenie formalnej. Uzyskał jednak negatywną ocenę merytoryczną, a co za tym idzie nie zostanie dofinansowany. Pozostaje czekać na kolejny nabór dla tego działania lub poszukać innych źródeł zewnętrznych.
Z 13 wniosków złożonych do konkursu pozytywną ocenę formalną uzyskało dziewięć projektów. Kolejne dwa odpadły w ocenie merytorycznej. Ostatecznie szanse na dofinansowanie ma siedem projektów o wartości całkowitej blisko 50 mln zł. Ich autorzy wnioskują o dofinansowanie w wysokości 32 mln zł. Nie wszystkie otrzymają jednak dotację, bowiem na dofinansowanie projektów przeznaczono 21 mln zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »