tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Zatrudnię do grodzeń upraw leśnych. Mroczków ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 W muzeum praca wre

 

Od kilku tygodniu budynek Muzeum Regionalnego poddawany jest pracom renowacyjnym. Zgodnie z zapowiedziami dyrektora placówki Tomasza Łuczkowskiego obecnie odnawiana jest elewacja w podcieniach zamkowych. Prace wykonuje firma "As-Dekor". - Będą uzupełniane ubytki tynku i malowane fragmenty zdewastowanych przez pseudografficiarzy ścian - informuje dyrektor.
Podcienia zamkowe to charakterystyczny i ważny element w krajobrazie miasta, dlatego planowane jest ich oświetlenie. - Zapewne byłaby to niezwykła nocna atrakcja w tej części miasta - przyznaje Tomasz Łuczkowski.
Oczywiście montaż iluminacji nie jest rzeczą prostą. Zadanie wymaga spełnienia wielu wymogów, toteż oświetlenie pojawi się za jakiś czas. Aktualnie muzeum szuka lamp, które najlepiej wyeksponują bryłę i szczegóły podcieni.
Dodajmy, że zmiany widać nie tylko na elewacji. Nowy blask zyskuje również wnętrze budynku. Tydzień temu zakończył się remont jednej z sal historycznych - tej dotyczącej II wojny światowej. Ekipa remontowa wykonała malowanie ścian i cyklinowanie podłogi. W pomieszczeniu ustawiono nowe plansze prezentujące historię opocznian z czasów II wojny światowej. Można więc uznać, że muzeum posiada całkiem nową salę.
Ale na tym nie koniec. Po 12 listopada rozpocznie się remont łazienek, które od początku nie były modernizowane. Swoją pomoc w realizacji inwestycji zaoferowała Ceramika Paradyż.
Dyrektor liczy, że całość prac renowacyjnych zakończy się jeszcze w tym roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »