tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Zatrudnię do grodzeń upraw leśnych. Mroczków ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Pokoleniowe podsumowanie

 
W poniedziałek, 5 października odbyło się posiedzenie opoczyńskiego Stowarzyszenia "Pokolenia". Dokładnie siedem lat wcześniej decyzję o powołaniu koła podjęło ośmioosobowe grono, tj. Kazimierz Bugaj, Adam Rożej, Jan Siempiński, Tadeusz Stanisław Ratajczak, Janusz Macierzyński, Grzegorz Kowalczyk, Władysław Wielgomas i Czesław NiemiecPrzewodniczący opoczyńskich "Pokoleń" Kazimierz Bugaj


Poniedziałkowe spotkanie miało charakter podsumowujący kilkuletnią działalność. Było doskonałą sposobnością do wyciągnięcia wniosków, do odpowiedzi na pytania dotyczące realizacji statutowych celów organizacji, jej sukcesów i porażek.
Trzeba przyznać, że przez te siedem lat zrobiono wiele. Realizując swe przewodnie hasło "Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni" zarząd organizacji przygotował wiele spotkań integracyjnych ? głównie na terenie Stanicy Harcerskiej w Miedznej Murowanej, na które oprócz stałych członków zapraszano przedstawicieli opoczyńskich władz samorządowych.
W okresie swej działalności koło wzięło czynny udział w czterech ogólnopolskich spotkaniach zorganizowanych przez zarząd krajowy "Pokoleń" w Warszawie, a także uczestniczyło w dwóch ogólnokrajowych zjazdach w Sródborowie koło Otwocka.
Stowarzyszenie angażowało się oczywiście w działalność społeczną, m.in. w akcje oddawania krwi. Zebrane ok. 50 litrów drogocennego leku przekazano na potrzeby szpitala w Opocznie. O tych i innych inicjatywach i przedsięwzięciach informowaliśmy w Tygodniku Opoczyńskim na bieżąco.
Ze względu na znaczne zasługi oraz wzrost liczby członków zarząd wojewódzki "Pokoleń" 14 maja 2005 roku przyznał organizacji status Zarządu Powiatowego, w skutek czego powołano odrębne koła w Żarnowie, Drzewicy, Poświętnym i koło Optex.
Dużym sukcesem było wprowadzenie dwóch członków stowarzyszenia ? Kazimierza Bugaja i Roberta Składowskiego, do składu władz zarządu krajowego, w którym zasiada zaledwie trzydzieści pięć osób.
Dowodem uznania działań opoczyńskiego oddziału "Pokoleń" była możliwość organizowania w tym roku krajowego spotkania integracyjnego na terenie stanicy w Miedznej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »