tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Zatrudnię do grodzeń upraw leśnych. Mroczków ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Rusza budowa kanalizacji

 

Uruchomiono procedurę przetargową mającą na celu wyłonienie wykonawcy budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Opoczno. Jeszcze w październiku dowiemy się, która firma wykona pierwszy etap tej inwestycji tzw. zlewnię Libiszów. Swoim zasięgiem obejmie ona Libiszów, Kolonię Libiszów, Sobawiny i Kruszewiec. Do sieci podłączona zostanie również stacja PKP wraz z osiedlem mieszkaniowym w Idzikowicach.
Z realizacją tej oczekiwanej od lat inwestycji władze miasta czekały na uzyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Jej pierwszy etap ma bowiem kosztować ponad 18 mln zł. Po wielu próbach wreszcie się udało - decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego zadanie zostanie w 75% dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.
Przetarg na budowę kanalizacji ogłoszono w ostatnich dniach września. Firmy mogą składać swoje oferty jeszcze do 9 października. Firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę, prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie mogła rozpocząć prace.
W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie ponad 11 km sieci kanalizacyjnej, w tym: 7,1 km sieci grawitacyjnej, 0,8 km sieci tłocznej, 4 przepompownie z zasilaniem energetycznym, 182 przyłącza kanalizacyjne (o łącznej długości 2,1 km) wraz z przykanalikami, a także cztery przepompownie i oczyszczalnia ścieków o przepustowości 258 m3 na dobę.
Budowa pierwszego etapu kanalizacji sanitarnej w gminie ma się zakończyć w październiku 2012 roku. Zapewni ona dostęp do kanalizacji dla blisko tysiąca mieszkańców gminy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »