tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wszystkie kolory świata

 
Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim po raz kolejny wspiera akcję UNICEF






Taką nazwę nosi kolejna akcja charytatywna UNICEF?u. Polega ona na uszyciu przez uczniów szmacianych lalek reprezentujących różne kraje świata. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Czadzie ? jednym z najbiedniejszych państw świata, gdzie z głodu, na skutek malarii i innych chorób co 7 minut umiera dziecko.
Bukowieckie gimnazjum ma już na swoim koncie udział w akcjach tej organizacji, m.in. ?Razem dla praw dziecka? oraz ?Na ratunek dzieciom w Kongo?. Tym razem młodzi, na bazie nadesłanych szablonów, uszyli szmaciane laleczki, które symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Autorzy nadali im tożsamość, wybrali dla nich kraj pochodzenia, kolor skóry, imię, wiek oraz charakterystyczne dla danej kultury strój czy ozdoby. Przy okazji zebrali szereg informacji o danej narodowości.
W Bukowcu powstało 20 takich lalek. Znalazły się wśród nich gejsza, cyganka, wiosna, panna młoda, murzynek oraz wiele tradycyjnych przytulanek lubianych przez dziewczynki na całym świecie. Z kolei nauczycielki, które także włączyły się w akcję (m.in. Maria Stańczy ? koordynatorka akcji w szkole) uszyły m.in. eskimoski. Niemal wszystkie zostały sprzedane za co najmniej 10 zł ? jest to cena wywoławcza, kwota wystarczająca na zaszczepienie jednego dziecka w Sierra Leone przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym na uratowanie mu życia. W sumie gimnazjaliści z Bukowca uzyskali za nie kwotę 650 zł. Najwyższą cenę ? 150 zł ? uzyskała lalka Monika wykonana przez Anię Cieślik z III klasy gimnazjum.
Na tym udział w akcji się nie kończy, bowiem 15 marca na Facebooku rusza głosowanie na najładniejszą lalkę tej akcji. Nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej, Ambasadora Dobrej Woli UNICEF w zwycięskiej szkole. O zasadach głosowania będziemy informować.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »