tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Uwaga piesi i rowerzyści

 

Wydział Ruchu Drogowego KPP, WORD w Piotrkowie Trybunalskim oraz Żandarmeria Wojskowa z Tomaszowa Mazowieckiego planuję w najbliższym czasie przeprowadzić wzmocnione akcje prewencyjno-kontrolne, skierowane głównie do pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Policjanci opoczyńskiej drogówki wraz z przedstawicielem WORD i Żandarmerii będą zwracali szczególną uwagę na to czy rowery, którymi poruszają się mieszkańcy miasta i powiatu są wyposażone w prawidłowe oświetlenie, czy piesi poruszają się prawidłową stroną i czy są widoczni dla innych pojazdów, zwłaszcza po zmroku. Poruszający się w kamizelce odblaskowej może być widoczny nawet z odległości 150-200 metrów, bez takich elementów z odlegości 15 metrów.
Współpraca opoczyńskiej drogówki, piotrkowskiego WORD przy wsparciu Żandarmerii Wojskowej ma na celu przede wszystkim zminimalizowanie wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” WORD współpracując z policją każdego roku rozdaje setki elementów odblaskowych dzieciom i młodzieży. Często zwykła odblaskowa przywieszka przy tornistrze poprawia bezpieczeństwo ucznia wracającego jesienią i zimą późnym popołudniem ze szkoły do domu. Niestety jeden z pierwszych weekendów października był tragiczny właśnie dla pieszych i rowerzystów, na polskich drogach zginęło wówczas 16 osób.
Funkcjonariusze KPP w Opocznie nie poprzestaną bowiem na kilku, czy kilkunastu akcjach, ale systematycznie będą zwracali szczególna uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego szczególnie o tej porze roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »