tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Uwaga na dziury

 
Nie tylko droga wojewódzka na ulicy Kolejowej straszy wybojamiTa dziura czyha na kierowców dwieście metrów przed Krzczonowem


– Tak fatalnej sytuacji na ulicy Kolejowej jeszcze nie było – mówią zgodnie kierowcy, którzy jeżdżą drogą wojewódzką nr 728. I mają rację, bo stan nawierzchni jest po prostu tragiczny. Żeby nie wpaść w dziurę trzeba jeździć slalomem, co przy większym natężeniu ruchu jest bardzo niebezpieczne.
Gmina interweniowała w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, ale najwidoczniej do Drzewicy jest za daleko i ekipa remontowa na Kolejową nie dotarła (przynajmniej do wtorku, 18 stycznia). Łatania jak nie było, tak nie ma, dlatego slalom gigant na razie nie zostanie odwołany.
Na innych drogach jest lepiej, ale kierowcy i tak muszą mieć się na baczności. Bo niektóre dziury „atakują” z ukrycia – nie są tak dobrze widoczne, ale za to bardzo głębokie. Najlepszy tego przykład mamy na drodze powiatowej z Opoczna do Drzewicy przez Krzczonów.
Tuż za granicą obu gmin, na zakręcie przed Krzczonowem, na zawieszenia samochodów czyhają dwie potężne wyrwy oddalone od siebie o kilkadziesiąt metrów. Wjechanie w taki dół przy prędkości powyżej 40 km/h to niemal pewne uszkodzenie koła, o czym niestety przekonaliśmy się sami. Ale nie tylko my. W rowie i na poboczu leżało w weekend kilka kołpaków.
Kierowcom radzimy, aby przed Krzczonowem (jadąc od Opoczna) byli wyjątkowo ostrożni i zdejmowali nogę z gazu. A do Zarządu Dróg Powiatowych apelujemy o jak najszybsze załatanie dziur. To chyba tańsze niż wypłata odszkodowań za uszkodzenie aut?


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »