tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Rozmowy w sprawie ścieżki

 
Ścieżka pieszo–rowerowa wokół zalewu będzie dłuższa?Ścieżka ma być przedłużona w kierunku Dąbrówki


W ubiegłym roku przy północnym brzegu zbiornika powstał pierwszy odcinek ścieżki pieszo–rowerowej. Biegnie od ulicy Stawowej i ma długość 508 metrów. Obok zamontowano plac zabaw dla dzieci oraz pływający pomost w kształcie litery T.
Asfaltowy ciąg został wybudowany na terenie, który należy do gminy. Zgodnie z zapowiedziami, samorząd chce kontynuować inwestycję budując drugi odcinek o długości ponad 900 metrów – aż do kładki między Dąbrówką a Strzyżowem. Żeby jednak zrealizować zadanie, najpierw trzeba uregulować sprawy własnościowe.
I właśnie temu tematowi poświęcone było spotkanie, do którego doszło we wtorek, 11 stycznia w sali konferencyjnej UGiM. Wzięli w nim udział właściciele działek kolidujących z zaprojektowanym ciągiem pieszo–rowerowym. W trakcie rozmów wyrazili zgodę na odpłatne odstąpienie części nieruchomości pod budowę. Wszelkimi spawami formalnymi, m.in. z wydzieleniem działek a później ich wykupem, ma się zająć gmina.
W spotkaniu uczestniczyła część zainteresowanych mieszkańców. Niebawem z władzami samorządowymi i urzędnikami spotka się kolejna grupa właścicieli nieruchomości położonych nad zalewem. Jeśli i oni złożą pozytywne deklaracje, będzie można przystąpić do prac geodezyjnych.
Według projektu technicznego, który musi zostać jeszcze zaktualizowany, przy ścieżce powstanie m.in. skupisko oryginalnych roślin wodnych. Nie będzie natomiast lamp oświetleniowych.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »