tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Uratowali psa

 

To była akcja, przy okazji której człowiek nareszcie może być dumnym, że jest człowiekiem. Ostatnio mieliśmy w Polsce dwa przykłady bohaterskich akcji ratowania zwierząt. Wszyscy pamiętamy akcję ratowania psa, który rok temu na lodowej krze dotarł aż do morza. Dziś, przy dobrej pogodzie, pływa razem z załogą, która uratowała mu życie. Niespełna miesiąc temu widzieliśmy wszyscy akcję ratowania dwóch sarenek, które również znalazły się na morzu, na krze.
We wtorek, 18 stycznia, podobną akcję przeprowadzono w Drzewicy. Po południu strażacy zostali poinformowani, że na krze, w odległości 60?70 metrów od brzegu znajduje się pies, chyba owczarek niemiecki. Zwierzę nie miało szans na to, by samodzielnie wydostać się na ląd. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP i dwa z OSP. Lód był cienki, załamywał się, więc do ratowania przemokniętego i przerażonego psiaka potrzebny był specjalistyczny sprzęt, przede wszystkim trap ratowniczy.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu strażaków i trwającej ponad dwie godziny akcji psa udało się wydostać na ląd, gdzie czekał już lekarz weterynarii. Po zbadaniu okazało się, że życiu i zdrowiu psa nie zagraża niebezpieczeństwo. Właściciele psa mogą go odebrać z przytuliska dla zwierząt w Drzewicy (bezpłatnie) po skontaktowaniu się telefonicznie pod numerem 48 375 79 81.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »