tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Konkurs promujący Korczaka

 
Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka ogłosiło otwarty konkurs na projekty edukacyjne realizowane we współpracy z dziećmi i młodzieżą, zatytułowany "Nie wolno zostawić świata, jakim jest"


Ideą konkursu jest wspieranie młodych ludzi w działaniach podejmowanych w społeczności, do której przynależą, w której żyją na co dzień. Istotnym jest także stworzenie im dogodnych warunków do rozwoju własnych zainteresowań, talentów i pasji, do wypowiadania się we własnym imieniu i w imieniu rówieśników, przy jednoczesnym respektowaniu ich praw zapisanych w Konwencji o Prawach Dziecka. W szczególności prawa do nieskrępowanego uczestnictwa w życiu kulturalnym i artystycznym oraz do swobody myśli i wypowiedzi. Uczestniczenie w konkursie i tworzenie projektów ma być też okazją do wprowadzania korzystnych zmian w swoim otoczeniu.
Projekty konkursowe powinny nawiązywać do postaci i idei głoszonych przez Janusza Korczaka ? wielkiego humanisty, lekarza, pisarza, a przede wszystkim prekursora podmiotowego traktowania dziecka, o którego prawa i interesy dopominał się przez całe życie. Głównym celem konkursu jest promowanie dorobku pedagogicznego i twórczego Janusza Korczaka poprzez aktywizację dzieci i młodzieży do m.in. podejmowania własnych inicjatyw w promowaniu i upowszechnianiu praw dziecka. Dla organizatorów szczególnie cenne będą projekty integrujące działalność różnych grup społecznych i instytucji np. projekty wielopokoleniowe, wykorzystujące nowe technologie.
Nagrodami za udział w konkursie będzie dofinansowanie do realizacji projektów. Wnioski aplikacyjne można składać do 22 listopada.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (853) z dnia 15 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »