tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Idą w ślady Janowicza

 
Dziecięcy tenis ziemnyOd lewej: Maksymilian Piechna, Kacper Wereszka i Bartosz Koziarski


Większość dzieci w swoje święto, przypadające 1 czerwca, uczestniczy w różnego typu zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Dzień Dziecka jest bowiem okazją do świetnej zabawy.
Pamiętali o tym również młodzi tenisiści z STZ Return Opoczno. Bartosz Koziarski, Maksymilian Piechna i Kacper Wereszka wraz z trenerem Zbigniewem Werszką wybrali się na pierwszy turniej z serii Teekanne?Cewe Cup do Kędzierzyna?Koźla.
W zawodach skierowanych do młodszych tenisistów wzięło udział około 50 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy zanotowali bardzo dobre wyniki.
Kacper Werszka stanął na trzecim stopniu podium, Bartosz Koziarski wywalczył miejsce piąte, a Maksymilian Piechna uplasował się na siódmym miejscu.
Turnieje tego cyklu (12 zawodów) rozgrywane są w miastach całej Polski. Siódmy turniej odbędzie 11 lipca na kortach w Parczówku.
Po niezłym występie nasi zawodnicy wraz ze swoim szkoleniowcem udali się do Żywca, gdzie następnego dnia rozegrali kilka spotkań sparingowych z kolegami z zaprzyjaźnionego klubu Tenis Park Żywiec.
Sukcesy Jerzego Janowicza i Agnieszki Radwańskiej powodują, że tenis ziemny wraca do kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży. Rozpoczęty dzięki inicjatywie prezesa opoczyńskiego Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego program "Tenis 10 w szkole" pomoże w propagowaniu tej dyscypliny sportu. Sprzęt ułatwiający prowadzenie zajęć z tenisa został już przekazany placówkom oświatowym. Pierwsze zajęcia spotkały się z ciepłym przyjęciem najmłodszych.
Stowarzyszenie Return Opoczno prowadzi nabór do szkółki tenisowej. Zajęcia ruszą wraz z rozpoczęciem wakacji. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.return.org.pl lub pod numerem telefonu 504 271 173.
Dzieci, które czują się na siłach, mogą sprawdzić swoje umiejętności w turniejach tenisowych. Dwa turnieje rangi WZT?5, nad którymi patronat objął pasjonat tej dyscypliny sportu ? dyrektor Zespołu Szkół Prywatnych Dariusz Kosno, zaplanowano na 6 lipca i 1 września. Są to turnieje skierowane do dzieci do lat 10. Rozgrywane będą na zasadach "Tenis 10" w różnych kategoriach wiekowych.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (830) z dnia 7 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »