tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Triumf siatkarek ZSO

 
Mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewczątSiatkarki, opiekunowie, organizatorzy i goście mistrzostw


W środę, 29 maja na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozegrano mistrzostwa powiatu dziewcząt w siatkówce plażowej. Głównymi organizatorami byli nauczyciele wf. Izabela Jaciubek, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński.
Niestety, do rywalizacji przystąpiły tylko trzy pary reprezentujące ZSO, ZSP nr 1 oraz ZSS nr 1. Zawody prowadzono wg przepisów siatkówki plażowej do dwóch wygranych setów (do 21 punktów i dwóch przewagi), systemem każdy z każdym.
Pierwszy mecz zagrały dziewczęta z "ekonomika" i "jedynki". Po dobrym początku siatkarek Samorządowego LO wyraźną przewagę od połowy seta osiągnęły dziewczęta z ZSP nr 1, wyrywając 21:17. W drugiej odsłonie równa walka trwała do stanu 18:18. Wtedy to para z "samorządówki" popełniła dwa błędy i ostatecznie przegrała seta do 19, a cały mecz 0:2.
W drugim spotkaniu dziewczęta z SLO rywalizowały z gospodyniami. Mecz miał bardzo dziwny przebieg, ponieważ siatkarki "Żeroma" seryjnie zdobywały i traciły punkty, popełniając dużo niewymuszonych błędów. Pomimo tego wygrały 2:0 w setach 21:16, 21:15.
Tak więc o 1. miejsce zagrały ekipy ZSP nr 1 i ZSO. Pierwszy set to zdecydowana przewaga dziewcząt z "ekonomika", które popełniały mniej błędów, były dokładne i nie psuły zagrywek (można stwierdzić, bawiły się grą). Siatkarki "Żeromskiego" były w tym secie tłem i ostatecznie przegrały 16:21.
Po przerwie rozluźnione zawodniczki ZSP nr 1 na początku kontrolowały przebieg gry, utrzymując dwupunktową przewagę aż do stanu 11:9. Wtedy role się odwróciły. Trzy ciekawe zagrania siatkarek ZSO wyprowadziły je na prowadzenie. W drużynie "ekonomika" dało się zauważyć pewien niepokój. Zaczęła popełniać więcej błędów, co spowodowało, że tym razem ze zwycięstwa w secie cieszyły się reprezentantki ZSO.
Tie-break to istny horror, który sprowokowała para "Żeroma". Po doskonałym rozpoczęciu i prowadzeniu 11:5 każdy myślał, że losy spotkania są już przesądzone. Lecz doskonały serwis siatkarek ZSP nr 1 i wola walki spowodowały, że to one zdobywały punkty, doprowadzając do stanu 10:11. Końcówka zapowiadała się bardzo emocjonująco. Przy stanie 13:12 dla "Żeromskiego" doskonała zagrywka dała gospodyniom cenny 14. punkt. Lecz za chwilę para ZSP nr 1 odpowiedziała świetną akcją i zrobiło się 14:13 dla ZSO. Końcówkę lepiej wytrzymały nerwowo gospodynie, zdobywając 15. punkt i wygrywając całe spotkanie 2:1.
To był naprawdę finał z dreszczykiem emocji. Szczęście uśmiechnęło się do ekipy ZSO, która triumfowała w zawodach i będzie reprezentować powiat podczas zawodów rejonowych w Tomaszowie Mazowieckim.
Turniej stał na wysokim poziomie. Trzeba podkreślić również ducha fair play, atmosferę fantastycznej zabawy oraz piękną pogodę. Jedynie, co można uznać za porażkę, to tak małą liczbę drużyn.

Klasyfikacja końcowa:
1. Agata Natkańska ? Żaneta Madej (ZSO) ? opiekunka Izabela Jaciubek
2. Anna Lis ? Kamila Urbańczyk (ZSP nr 1) ? opiekunka Dagmara Grzybek
3. Karolina Kwapisz ? Marlena Baran (ZSS nr 1) ? opiekunka Agnieszka Sarwa
Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy, wręczone przez starostów.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (830) z dnia 7 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »