tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Gimnazjalna lekcja historii

 
11 listopada to data?symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji młodzież drzewickiego gimnazjum przygotowała uroczystą akademię, która odbyła się w piątek, 9 listopadaGimnazjaliści przypomnieli drogę Polski ku niepodległości


Wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając częstokroć wartość najcenniejszą ? swoje życie. Obchody Święta Niepodległości to właśnie wyrażanie naszego szacunku dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów. To nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego.
Gimnazjaliści w spektaklu pt. ?Lekcja historii? przedstawili drogę Polski do niepodległości. Przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia historyczne, sylwetki bojowników o wolną Polskę, bohaterów powstań listopadowego i styczniowego oraz I wojny światowej. W postać Józefa Piłsudskiego wcielił się Krzysztof Sobolewski z kl. IIe, który oprócz gry aktorskiej ujawnił także zdolności charakteryzatorskie. Podniosłego nastroju nadawały akademii pieśni patriotyczne i legionowe oraz dominujące w hali gimnazjum symbole narodowe.
Po zakończeniu przedstawienia uczniowie odpowiadali na pytania związane ze spektaklem oraz wysłuchali wystąpienia dyrektorki Agaty Klimek. Na tablicy informacyjnej ?Z życia szkoły?? można było obejrzeć wystawę poświęconą wydarzeniom listopadowym.
Akademię przygotowały: Jagoda Cegielska (IIIb), Weronika Balasińska (IIb), Agata Wójcik i Natalia Ksyta (IIc), Ola Wożniak, Emilia Pomykała i Patrycja Krzyżanowska (IId) wspólnie z chórem szkolnym. Nad całością czuwały nauczycielki: Bożena Ramus, Elżbieta Łęgosz i Anna Świderska. Oprawę muzyczną przygotowała Anna Pietrasik.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (801) z dnia 16 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »