tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Układanie kostki brukowej, szybko i tanio. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Patriotyczna sztafeta ulicami miasta

 
Uczcili święto narodowe i promowali wolontariatŚwiąteczna sztafeta na ulicach DrzewicyDzięki Drzewickiemu Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń? tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały wymiar szczególny. Stowarzyszenie przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji pn. ?Sztafeta 11.11.11.11.12?. Jej celem była promocja wolontariatu jako nowoczesnej formy patriotyzmu oraz oddanie hołdu ludziom, którzy pracując społecznie, pomagają innym i zmieniają życie lokalnych społeczności. DCW stanowi najlepszy przykład takiej patriotycznej postawy.
Sztafeta zgromadziła ponad sześćdziesiąt osób, które w niedzielne przedpołudnie zebrały się przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta. Od wolontariuszy otrzymały serduszka i balony w barwach narodowych. W gronie uczestników był burmistrz Janusz Reszelewski, honorowy patron przedsięwzięcia.
Wszystkich powitał prezes DCW, Dominik Niemirski. Poinformował o założeniach akcji i zaznaczył, ze podobne sztafety odbywają się także w innych miejscowościach ? Gołdapi, Dubeninku, Żabinie, Pasłęku, Zalewie, Kisielicach, Piszu oraz Kowali.
Dokładnie o godz. 11.11 biało?czerwony marsz wyruszył na trasę. Drzewiczanie przeszli ulicami miasta, pokonując około dwóch kilometrów. W ten sposób uczcili Narodowe Święto Niepodległości, a jednocześnie przyczynili się do promocji działań wolontariatu.
Jak zapowiada DCW, listopadowa sztafeta zagości w Drzewicy również w przyszłym roku.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (801) z dnia 16 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »