tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Obchody w Brzustowcu

 
Społeczność Szkoły Podstawowej w Brzustowcu uczciła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do dorocznych obchodów przygotowała się bardzo sumienniePrzedstawienie w wykonaniu szóstoklasistówW tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości ? na lekcjach historii i społeczeństwa, zajęciach edukacji regionalnej oraz godzinach wychowawczych ? przybliżano wydarzenia i postaci związane z walką Polaków o wolność. Odbyły się pogadanki ?Co to znaczy być patriotą dzisiaj??. W myśl hasła ?Bądź dumny! Wywieś flagę!? nauczyciele zachęcali uczniów, a przez nich całe rodziny, do eksponowania barw narodowych w domach.
W poniedziałek, 12 listopada miała miejsce okolicznościowa akademia, która wprowadziła wszystkich w nastrój refleksji i zadumy nad historią oraz współczesnością naszej ojczyzny.
Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Młodzi artyści przypominali ważne wydarzenia z dziejów Polski ? mówili o rozbiorach, powstaniach i roku 1918. Całość dopełniały utwory poetyckie i pieśni o tematyce patriotycznej m.in. ?Bogurodzica?, ?Wojenko, wojenko?, ?Rota?, ?Pierwsza kadrowa?, ?Jak długo w sercach naszych?, a także dekoracja eksponująca nasze symbole narodowe. W przedstawieniu brali udział uczniowie klasy VI.
Na zakończenie dyrektorka szkoły Mirosława Wijata podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Akademię zorganizowały nauczycielki Anna Świderska, Agnieszka Wrzosek i Alicja Pecyna.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (801) z dnia 16 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »