tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Budują nad zalewem

 
Pierwszy etapu inwestycji pn. Zwiększenie atrakcyjności turystycznej zalewu drzewickiegoZarys ścieżki już widać


Od kilku tygodni trwa budowa ścieżki pieszo–rowerowej przy północnym brzegu zalewu. Prace wykonywane przez radomską firmę „RO.SA–BUD” odbywają się na odcinku od ulicy Stawowej w stronę Dąbrówki i właśnie wchodzą w decydującą fazę. Termin ich zakończenia upływa 28 października.
Radomianie budują ciąg o długości 508 metrów, który będzie miał nawierzchnię z asfaltu piaskowego. Szerokość pasa przeznaczonego dla ruchu rowerów wyniesie 2 metry a dla pieszych 1,5 metra. Zgodnie z projektem technicznym, odległość ścieżki od skarpy przy lustrze wody nie może być mniejsza niż 2 metry.
Zarys ścieżki jest widoczny od kilkunastu dni, ponieważ wykonawcy ułożyli najpierw betonowe krawężniki, które stanowią boczne krawędzie ciągu. Niebawem powinni przystąpić do wylewania asfaltu oraz kolejnych prac wchodzących w zakres rzeczowy inwestycji.
Jak już niejednokrotnie pisaliśmy, przy ścieżce powstanie ogrodzony plac zabaw w kształcie statku pirackiego – z urządzeniami do wspinania, huśtawkami i drabinkami. Firma zamontuje również pomost pływający w kształcie litery T, składający się z dwóch segmentów i trapu dojściowego. Długość pomostu wyniesie 15,4 m. Do tego dojdzie oznakowanie ścieżki oraz montaż oświetlenia, ławek, koszy na śmieci i tablicy informacyjnej.
Dodajmy, że wartość inwestycji wynosi 441 tys. zł, przy czym gmina otrzymała pomoc finansową z osi 4 Leader w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. Wsparcie uzyskała za pośrednictwem LGD „Nad Drzewiczką”.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (692) z dnia 15 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »