tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 „Leszcze” porządkują Drzewiczkę

 
W piątek, 8 października Bractwo Kajakarzy Swobodnych „Leszcze” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przystąpiło do sprzątania Drzewiczki po sezonie letnim

Początek akcji, czyli godzina zero, w tym roku zaplanowany był na dziesiątą. Po drodze do warsztatu szkutniczego Polyak (naszej wypożyczalni kajaków) chrzęścił jeszcze szron pod nogami, ale kajakarze to przecież twardy naród. Po jedenastej zajęliśmy miejsca w kanadyjkach i wyruszyliśmy.
Mieliśmy pewne obawy, co zastaniemy na rzece po jesiennej powodzi. Chodziły nawet słuchy o utopionym koniu. Z każdym kilometrem w łódkach przybywało coraz więcej wytworów technicznej „kultury” człowieka – zderzak samochodowy, opony, sprawny rowerek dziecięcy oraz cała masa worków foliowych i butelek. Konia nie było.
Zmorą tegorocznego sprzątania okazały się wiszące na krzakach, wysoko ponad wodą, folie i przeróżne worki, które trzeba było pracowicie zbierać. Dało to obraz o rozmiarach tegorocznych powodzi – w ich trakcie poziom wody w korycie rzeki przekraczał stan normalny nawet o dwa metry!
Około szesnastej zobaczyliśmy wieże kościoła w Nieznamierowicach. Bardzo dobrze, gdyż popołudniowy chłód dawał już o sobie znać, chociaż pięknie świeciło słońce. Zebraliśmy około 7 metrów sześciennych śmieci – pełne dwie furmanki. Na miejscu czekał posiłek przy ognisku ufundowany przez Zbigniewa Tykę – stałego sponsora porządków na rzece.
Tegoroczne sprzątanie przyciągnęło również inne instytucje z terenu Drzewicy. Oprócz młodzieży z ZSP, która zawsze ochoczo bierze udział w tej akcji, do czyszczenia rzeki przystąpili uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz zawodnicy LKK Drzewica. W grupie znajdowali się: Piotr Wolski, Paweł Osiński, Tomasz Kwiecień, Patryk Stańczak, Agnieszka Kucharczyk, Kaśka Szczepanik, Damian Stanik, Adrian Wlazło, Michał Madzio, Anna Gałązka, Bartek Łęgosz, Albert Białek, Norbert Jura, Filip Woźniak, Tomek Sendejewicz, Przemek Nowak.
Opiekunowie – Andrzej Król, Piotr Podogrocki i Włodzimierz Dębowski – gorąco dziękują uczestnikom za ogromne zaangażowanie. Wykonaliśmy kawał potrzebnej roboty.


akrol   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (692) z dnia 15 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »