tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Nowe przeszkody na starym torze

 
Boczny tor slalomowy będzie bardziej wymagający dla kajakarzyW trakcie ustawiania jednej z przeszkód


Stary tor kajakowy w Drzewicy – kiedyś jeden z najtrudniejszych technicznie w Polsce – ma już najlepsze lata za sobą, ale nadal służy zawodnikom LKK. Na obiekcie organizowane są treningi a raz w roku regaty dla najmłodszych adeptów kajakarstwa.
W trakcie niedawnej powodzi, kiedy z jazu szły wielkie masy wody, niemal trzydziestoletni tor uległ zniszczeniom. Ogromny nurt powyrywał część przytwierdzonych przed laty przeszkód i zabrał je w dół rzeki. Nie dało się ich odzyskać.
Takim obrotem sprawy nie zrazili się drzewiccy górale, którzy postanowili, że sami dokonają niezbędnych napraw. Najpierw pozwozili nad tor płyty krawężnikowe, które pochodziły z rozbiórki remontowanych na terenie gminy dróg. W sobotę, 9 października przystąpili do ustawiania nowych przeszkód.
Trzech trenerów i kilku zawodników zakasało rękawy i dźwigało w wodzie przez prawie trzy godziny. Praca była bardzo ciężka, bo niektóre płyty ważyły 120 kg. Oprócz krawężników kajakarze wykorzystali też leżące na dnie duże kamienie.
Trzeba przyznać, że ekipa pod przewodnictwem trenera Włodzimierza Dębowskiego wykonała kawał dobrej roboty i może być zadowolona z efektów swojej pracy. Dzięki ustawionym przeszkodom woda w górnej części toru jest głębsza a nurt zdecydowanie szybszy. – Stary tor stał się bardziej wymagający. Będzie można na nim całkiem nieźle popływać – ocenił Grzesiek Kiljanek, jeden z zawodników biorących udział w sobotniej akcji.
Teraz wypada mieć tylko nadzieję, że tak wielkiej wody, jak na początku września, już nie będzie i zmodernizowany obiekt posłuży góralom przez co najmniej kilka sezonów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (692) z dnia 15 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »