tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Agrobar piąty w stolicy

 
Biegi przełajowe

W sobotę, 7 maja w Warszawie już po raz ósmy odbyła się przełajowa sztafeta biegowa pod nazwą ?Wesoła stówka?. Zgodnie z regulaminem sztafety miały do pokonania 100 kilometrów. Liczyły po czterech zawodników a każdy z nich biegał rundy o długości 5 kilometrów.
Przypomnijmy, że opoczyńscy biegacze wielokrotnie wygrywali tę imprezę ? w 2008 i 2009 r. jako Grenbud a w 2010 r. Agrobar Sitowa. Również i w tym roku kapitan drużyny szykował mocną ekipę na zwycięstwo, jednak plany pokrzyżował pech. W ostatniej chwili, podczas Biegu Konstytucji w Końskich kluczowy zawodnik Jakub Woźniak złapał kontuzję i wypadł ze składu.
Drużyna Agrobaru Sitowa wystartowała więc w zestawieniu: Robert Witoszka, Piotr Knop, Sebastian Nowicki, Jacek Wojtarek. Nasi biegacze w gronie 27 sztafet ostatecznie zakończyli rywalizację na piątym miejscu, uzyskując czas 6 godzin, 42 minut i 31 sekund.
Jako pierwszy na trasę wyruszył Robert Witoszka, który po przebyciu 30 km przybiegł na pierwszej pozycji. Drugi biegł Piotr Knop ? też na 30 km ? i również kończył dystans na pierwszej pozycji, powiększając przewagę nad rywalami o 30 sekund. Jako trzeci po dłuższej przerwie w treningach wystartował Sebastian Nowicki, który miał do pokonania 15 km. Sebastian dotarł do mety na piątej pozycji. Jako ostatni wystartował Jacek Wojtarek, mając przed sobą 25 km. Kapitan naszej sztafety nie zdołał poprawić miejsca poprzednika i nasza sztafeta została sklasyfikowana na piątej pozycji.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »