tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Kolarze sprawdzali formę

 
Kolarstwo górskie

W ostatnim tygodniu zgrupowania w Borowicach ekipa Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno wystartowała w kolejnych wyścigach, które miały być sprawdzianem formy przed zbliżającymi się najważniejszymi imprezami w kraju.
W czwartek w Legnicy, podczas kryterium inaugurującego Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, pewne zwycięstwo w kategorii młodzików odniósł Marceli Bogusławski. W elicie pań bardzo dobrze zaprezentowały się juniorki ? Marta Turoboś zajęła czwarte miejsce a Maria Ziółkowska finiszowała dziesiąta.
W sobotę nasi kolarze wystartowali w drugiej edycji AZS MTB Cup w Przesiece, gdzie całkowicie zdominowali wyścigi we wszystkich kategoriach, w jakich startowali.
Wyniki
Juniorzy: 1. Szymon Białas, 2. Maksymilian Jędrzejczyk, 3. Mateusz Laszczyk, 4. Marcin Mokrzycki (trenujący ze Sławnem zawodnik Kenda 4Flex Adventure Łódź)
Juniorki: 1. Marta Turoboś, 2. Maria Ziółkowska
Juniorzy młodsi: 1. Kamil Wróbel, 2. Szymon Wiktorowicz, 3. Michał Kalinowski
Młodzicy: 1. Marceli Bogusławski
W niedzielę, już w zmniejszonym składzie osobowym, ekipa wybrała się na Puchar Szlaku Solnego do Podstolic?Wieliczki. Niestety, trasa nie nadawała się do ścigania z powodu gliniastej nawierzchni, która całkowicie uniemożliwiła pokonywanie jej na rowerze. Mimo to sędziowie uparcie starali się przeprowadzić zawody i choć wyglądało to mocno komicznie impreza się odbyła.
W młodzikach po 24 minutach jako pierwszy na metę przyjechał Marceli Bogusławski, który wyprzedził drugiego zawodnika o 6 minut, trzeciego o 10 minut a dziesiątego aż o 41 minut! W wyścigu open juniorek i seniorek (który trwał 14 minut!) piąte miejsce zajęła Marta Turoboś. W juniorach drugi na mecie z czasem 24 minut z małym okładem zameldował się Maksymilian Jędrzejczyk, tuż za nim na metę wpadł Szymon Białas, finiszując jako trzeci. Kłopoty z gliną najmocniej odczuł Mateusz Laszczyk, który mimo dobrej dyspozycji dotarł na metę jako jedenasty.
W najbliższy weekend grupa juniorów naszego klubu wystartuje w drugiej edycji Pucharu Czech zaliczanego do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI w miejscowości As w zachodnich Czechach oraz w Międzynarodowym Wyścigu MTB ?Kings of Praga?. Młodsza część ekipy wystartuje w Ogólnopolskim Wyścigu MTB o puchar wójta gminy Dulcza Wielka w woj. podkarpackim.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »