tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 W ciszy i zadumie

 
Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowcu stały się piesze wycieczki uczniów i nauczycieli na cmentarz parafialny w Drzewicy.Wycieczki na cmentarz organizowane są co roku


Kilka dni przed Wszystkimi Świętymi - w środę, 28 października - uczniowie klas IV-VI odwiedzili drzewicki cmentarz. 33-osobową grupą opiekowali się Anna Świderska, ks. Marek Maciążek i Antoni Skorupa.
Trasę marszu po nekropolii wyznaczały głównie groby będące pomnikami polskości, świadczące o najbardziej bohaterskich ofiarach za ojczyznę. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikami poległych w obronie naszego kraju, m.in.: przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W ciszy i zadumie przemierzali aleje cmentarne, zatrzymując się również przed nagrobkami prawosławnymi i angielskimi.
Nauczycielka historii Anna Świderska podkreśliła, jak dużą rolę w zabezpieczeniu i odnowie zabytkowych grobowców na tutejszym cmentarzu spełnia Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy. Na zakończenie katecheta poprowadził modlitwę w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu.
- Ważne jest, abyśmy jak najwcześniej wpajali młodemu pokoleniu pamięć i szacunek do naszej historii, której niewątpliwą kroniką są polskie cmentarze, w tym nasz parafialny - podsumowała Anna Świderska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »