tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ambitne plany LGD

 
Intensywny okres pracy przed Lokalną Grupą Działania „Nad Drzewiczką”Biuro LGD jest gotowe do obsługi interesantów


27 października LGD „Nad Drzewiczką” wystąpiła do samorządu wojewódzkiego w Łodzi z wnioskiem o podanie do publicznej wiadomości informacji na temat możliwości składania za jej pośrednictwem wniosków dotyczących przyznania pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie „Odnowa i rozwój wsi”. Urząd Marszałkowski pozytywnie rozpatrzył wniosek i już oficjalnie wiadomo, że nabór rozpocznie się 20 listopada i trwać będzie do 3 grudnia. Limit dostępnych środków wynosi 357.204 zł.
Na najbliższy okres LGD zaplanowała szereg spotkań z mieszkańcami obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju, a także szkolenia z zakresu pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej.
- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom osób, organizacji i instytucji zainteresowanych wykorzystaniem we własnej działalności środków unijnych. 27 listopada odbędzie się szkolenie dla członków Rady LGD z zakresu oceny wniosków oraz działań PROW, natomiast na 18 grudnia zaplanowaliśmy szkolenie otwarte dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, które przeprowadzą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - mówi prezes stowarzyszenia Andrzej Krzyżanowski. - Informujemy o tym dostatecznie wcześnie, tak aby każdy, kto jest zainteresowany rozpoczęciem działalności, rozwojem swojego mikroprzedsiębiorstwa czy organizacją tzw. małego projektu miał czas na zgłoszenie swojego udziału w szkoleniu. Przypominamy, że w przyszłym roku LGD „Nad Drzewiczką” uruchomi nabory z zakresu tematycznego, który objęty będzie szkoleniem.
Szkolenie jest bezpłatne, skierowane do mieszkańców i instytucji działających na terenie gminy Drzewica. Odbędzie się w sali konferencyjnej UGiM w godzinach 9.00-16.00. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt w biurze LGD mieszczącym się w budynku UGiM w pokoju 37 (drugie piętro) lub pod numerem tel. 48 375-67-24. Termin zgłoszeń upływa 16 listopada.
- Na pewno warto skorzystać z tej oferty, ponieważ pracownicy UM oraz ARiMR szczegółowo omówią wnioski o przyznanie pomocy, jak również wnioski o płatność w ramach działań: różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz tzw. małe projekty, na które przewidzieliśmy na rok następny 240.000 zł - zachęca Andrzej Krzyżanowski.
LGD uruchomiła stronę internetową, dzięki której na bieżąco można śledzić poczynania tej organizacji pozarządowej. Pod adresem http://www.lgd-drzewica.pl/ internauci znajdą m.in. Lokalną Strategię Rozwoju, a więc strategiczny dokument w działalności stowarzyszenia.
- Poszukujemy osób chętnych do współpracy, które za pośrednictwem naszej witryny chciałyby zareklamować swoją działalność. Chcielibyśmy zbudować swego rodzaju bazę danych dla mieszkańców naszego regionu, jak również potencjalnych turystów, tak aby każdy przyjeżdżając tutaj dysponował wiedzą, gdzie może przenocować, zjeść, spędzić czas wolny itp. - kończy prezes.
Zachęcamy do współpracy z Lokalną Grupą Działania, ponieważ istotą działalności tej organizacji jest kooperacja przedsięwzięć jak największej ilości partnerów. Trzymamy kciuki, aby wszystkie zamierzone plany zostały zrealizowane.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »