tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Promowali czytelnictwo

 
Gimnazjalne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Już od kilku lat październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W akcję mającą na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w naukę i rozwijanie zainteresowań czytelniczych włączyło się Gimnazjum im. Jana Pawła II. Z tej okazji w szkole zorganizowano kilka wystawek tematycznych.
Na wystawie „Aktywni czytelnicy polecają” umieszczono krótkie recenzje uczniów dotyczące przeczytanych książek. Ekspozycja „Rok 2009 - rokiem Juliusza Słowackiego” popularyzowała twórczości Juliusza Słowackiego w roku obchodów dwusetnej rocznicy urodzin poety, natomiast wystawka „Znani i lubiani z telewizji zachęcają do czytania” eksponowała wypowiedzi aktorów, dziennikarzy i artystów na temat korzyści wynikających z czytania.
Podsumowaniem obchodów był konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania” zorganizowany wspólnie z nauczycielami języka polskiego i nauczycielami świetlicy. Konkurs przebiegał w dwu etapach. Pierwszy przeprowadzili poloniści, którzy zgłaszali najpiękniej czytające dwie, trzy osoby z każdej klasy. W drugim, finałowym etapie wzięło udział 25 gimnazjalistów.
Uczestnicy konkursu czytali fragmenty wybranych utworów Juliusza Słowackiego przed komisją i szkolną widownią. Jury oceniało prezentacje, biorąc pod uwagę poprawną wymowę i intonację, płynność czytania oraz wrażenie ogólne.
Mistrzem pięknego czytania Gimnazjum im. Jana Pawła II została Katarzyna Zawadzak z klasy IIf. Drugie miejsce zajęła Paulina Iwanicka z klasy IId, natomiast trzecie zdobył Jacek Wieruszewski z klasy IIIa.
Wręczenie dyplomów i książek odbędzie się na apelu w obecności całej społeczności szkolnej.
Bożena Ramus i Anna Świderska


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »