tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą
* 13 sierpnia, o godz. 21.50 w Paradyżu, policjanci zatrzymali 59?letniego Zdzisława M., który jechał fiatem. Zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał 2,12 promila.
* W piątek, 15 sierpnia o godz. 3.40, w Kraszkowie, funkcjonariusze skontrolowali 32?letniego rowerzystę Karola B. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2,24 promila.
* Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia, o godz. 18.40 w Wygnanowie. Tam zatrzymano 41?letniego rowerzystę, Janusza Z. Badanie wykazało w jego organizmie 3,10 promila.
* W poniedziałek, 18 sierpnia o godz. 9.11, w Kozeninie (gm. Sławno), funkcjonariusze zatrzymali kierowcę bmw, 26?letniego Jakuba K. Zbadany na obecność alkoholu, wydmuchał 0,54 promila.
* Również 18 sierpnia, o godz. 10.30, w Błogich Rządowych (gmina Mniszków), policjanci skontrolowali rowerzystę, 52?letniego Wiesława K. Okazało się, że mężczyzna jechał po drodze publicznej w stanie po użyciu alkoholu. Wynik: 0,42 promila.

Nie udzielił pierwszeństwa
* W środę, 13 sierpnia, o godz. 13.20, na ul. Piotrkowskiej, 59?letni Tadeusz G., jadący renaultem clio, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego poszkodowany 18?letni motorowerzysta trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
* Podobna sytuacja miała miejsce w sobotę, 16 sierpnia, o godz. 9.20, na ul. 17 Stycznia. 53?letni Jerzy K., kierując seatem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu hyundaiowi, którym jechał 61?latek. Doszło do stłuczki. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 19.15, w Paradyżu, również doszło do zderzenia pojazdów. 56?letni Sławomir S., jadący škodą fabią, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu audi A4 22?latkowi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca stłuczki dostał mandat.
* W poniedziałek, 18 sierpnia, o godz. 13.45, na skrzyżowaniu ulic Westerplatte i Przemysłowej miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym jadący fordem escortem 52?letni Lech J., nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Doprowadził do zderzenia z samochodem straży miejskiej, kierowanym przez 41?letniego strażnika. Ten następnie uderzył w jadącego obok 54?letniego rowerzystę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, a rowerzysta trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP.

Nieprawidłowy manewr
* W czwartek, 14 sierpnia, o godz. 11.40 w Wielkiej Woli (gm. Paradyż) doszło do zderzenia pojazdów. Jadący VW golfem 32?letni Mateusz Z. nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania, przez co doprowadził do zderzenia z peugeotem boxerem, którym kierował 51?latek. Sprawca stłuczki został ukarany mandatem.
* We wtorek, 19 sierpnia, o godz. 15.00, w Sławnie, na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Jana Pawła II doszło do kolizji, do której przyczyniła się kierująca VW sharanem 21?latka. Kobieta nieprawidłowo wykonała manewr cofania, przez co doprowadziła do zderzenia z VW passatem, którym jechał 39?latek. Sprawczyni zdarzenia otrzymała mandat.

Kto winien?
* Nie ustalono jeszcze kto zawinił w zdarzeniu, które miało miejsce 14 sierpnia, o godz. 18.00 na ul. Kolberga. Doszło tam do sytuacji, w której jadący po chodniku rowerem 17?latek uderzył w wyjeżdżającego z posesji citroena berlingo, kierowanego przez 64?latka. W wyniku uderzenia, rowerzysta został ranny i przetransportowany do szpitala.

Chwila nieuwagi
* W poniedziałek, 18 sierpnia, o godz. 16.30, na ul. Spacerowej doszło do kolizji drogowej. 75?letni Roman M., kierujący daewoo matizem, nie zachował dostatecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu, w wyniku czego uderzył w audi A6, którym jechał 42?latek. Uczestnicy stłuczki byli trzeźwi, a jej sprawca został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (893) z dnia 22 Sierpnia 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »