tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Trzy doniesienia

 

W lipcu do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Tryb., jak dowiedzieliśmy się od jej rzecznika prasowego, trafiło anonimowe doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa podczas sprzedaży przez gminę Opoczno działek na ul. Przemysłowej. Doniesienie w dużej mierze oparte jest o wystąpienie pokontrolne inspektorów Najwyższej Izby Kontroli.
18 sierpnia dotarło do Prokuratury Okręgowej doniesienie posła Telusa i eurodeputowanego Janusza Wojciechowskiego w tej samej sprawie, również w znacznej mierze oparte na protokole pokontrolnym NIK. Oba doniesienia zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Opocznie, która ma dokonać wstępnej weryfikacji. Decyzja o kontynuowaniu postępowania przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej zapadnie po analizie materiałów zebranych przez opoczyńskich prokuratorów.
Trzecie doniesienie w tej sprawie, również na podstawie wniosków pokontrolnych NIK złożył radny Andrzej Rożenek. Jednak to doniesienie rozszerzone jest o wniosek o ściganie starosty opoczyńskiego za naruszenie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych i ujawnienie nazwisk niektórych osób żądających zwrotu działek lub wypłaty zadośćuczynienia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (893) z dnia 22 Sierpnia 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »