tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Tańczyli o puchar

 
Z udziałem licznie przybyłych widzów w piątek, 28 maja w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się VIII Przegląd Zespołów Tanecznych o puchar starosty

Głównym celem organizowanego już od ośmiu lat przeglądu jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, jako formy ruchu i rozwoju fizycznego młodych ludzi oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wśród młodzieży. Przegląd jest także doskonałą okazją, by wymienić się doświadczeniami w zakresie prezentowanych programów między instruktorami, choreografami i tancerzami.
Każdego roku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. W tej edycji konkursu udział wzięło siedem zespołów, trzy w kategorii wiekowej od 13 do 16 lat i cztery w kategorii od 16 do 19 lat. Organizatorzy postarali się o jak najlepsze przyjęcie gości i uczestników. Kiedy jury udało się na naradę dla wszystkich uczestników przygotowano bogaty poczęstunek.
Każda grupa miała zaprezentować jeden układ choreograficzny, zawierający elementy dowolnych technik tanecznych takich jak np. disco, show dance, break, jazz. Jury, któremu przewodniczył dyrektor ZSP nr 1 Marek Zieliński, oceniając występy szczególną uwagę zwracało na dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, ogólny wyraz artystyczny, strój tancerzy, harmonię ruchu oraz stopień trudności wykonywanych ewolucji. Werdykt nie był łatwy, bo wszystkie zespoły dały świetny popis umiejętności tanecznych.
Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce wytańczył zespół „Arsen”, przygotowany przez Urszulę Kowalczyk. Drugą pozycję wytańczył „Impuls” z Bukowca Opoczyńskiego. Dziewczyny do występu przygotowała Maria Stańczyk. Trzecie miejsce zajęły podopieczne Urszuli Krakowiak, zespół „Dystans” z Opoczna.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył „Maratończyk” z ZSO, przygotowany przez Edytę Świderską. Drugie miejsce wytańczyły dziewczyny z ZSS nr 1, tworzące zespół „Shake”. Do występu przygotowała je Agnieszka Sarwa. Trzecie miejsce zajęli gospodarze spotkania, zespół „Kalifornia” przygotowany przez Jolantę Pawlak. Czwarte miejsce zajęli debiutanci „Hot Shoes” z Drzewicy, przygotowani przez Grzegorza Januszewskiego.
Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują sponsorom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji przeglądu. Dzięki nauczycielom wychowania fizycznego przygotowującym przegląd udało się pozyskać wielu sponsorów, a to zaowocowało mnóstwem nagród dla uzdolnionych tancerzy. Wszyscy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody.
Impreza z pewnością dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »