tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Na kopercie z nową kartą

 


27 września Sejm przyjął zmiany w kodeksie drogowym i w ustawie o drogach publicznych. Nowela wprowadza nowe karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Osoby niepełnosprawne posiadające karty parkingowe będą musiały je wkrótce wymienić na własny koszt. Nowe karty mają być wydawane na okres nie dłuższy niż 5 lat. Będą specjalnie zabezpieczone i odnotowane w Centralnej Ewidencji Kart Parkingowych, aby szybciej można było potwierdzić ich autentyczność i ważność. Korzystająca z karty osoba niepełnosprawna będzie zostawiać dokument za przednią szybą samochodu w taki sposób, aby jej numer, datę ważności, numer rejestracyjny pojazdu czy inne elementy było łatwo odczytać. Nieprawne parkowanie na kopercie może kosztować nawet 2 tys. zł.
Nowe regulacje obejmą również opłaty za parking. Płatne parkowanie obowiązywać ma tylko w dni robocze. Pierwsza godzina na płatnym parkingu nie może być droższa niż 3 zł. Na parkingach liczących od 6 do 15 miejsc postojowych obowiązkowo będzie musiała się znaleźć jedna koperta. Na 16?40 miejsc powinny przypadać dwa miejsca dla niepełnosprawnych, a na 41?100 trzy. Nowela trafi teraz do Senatu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »