tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Dzień Edukacji Narodowej

 

Jak co roku, w październiku obchodzone jest nauczycielskie święto – Dzień Edukacji Narodowej. Obchodzone jest od 1972 r., a data upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej – 14 października 1773 r.
Z okazji święta nauczyciele z terenu gmin Opoczno i Sławno spotkali się w Miejskim Domu Kultury we wtorek, 12 października. Ze względu na żałobę w województwie zrezygnowno z częśći artystycznej, a imprezą rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy ofiar katastrofy drogowej.
Spotkanie poprowadziły prezes ZNP w Opocznie Anna Beger i Beata Sarwa. Po odegraniu hymnu narodowego i wniesieniu sztandaru minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich nauczycieli, którzy już odeszli, zaś specjalna delegacja wyruszyła pod tablicę pamiątkową przy ZSS nr 2, by złożyć wiązankę kwiatów. Anna Beger przypomniała krótko o historii nauczycielskiej pracy i 105 rocznicy powołania KEN.
O nauczycielskich medalach i odznaczeniach pisaliśmy częściowo w ubiegłym numerze. Wtorkowe spotkanie było zaś okazją do wręczenia nagród burmistrza i wójta.
Burmistrz Opoczna przyznał nagrody dyrektorom: Anecie Tokarskiej – dyrektorce ZSS nr 3, Halinie Ceglarskiej – dyrektorce Przedszkola nr 5, Barbarze Rek – dyrektorce ZS w Ogonowicach, Zbigniewowi Sobolewskiemu – dyrektorowi ZSS nr 1 oraz Dorocie Jurek – dyrektorce Przedszkola nr 6. Wśród wyróznionych nauczycieli znaleźli się Andrzej Wijata (ZSS nr 3), Barbara Fałdrowicz (SP w Bielowicach), Agnieszka Wielgus i Marzenna Goszcz (ZSS nr 1), Bożena Kata (SP w Libiszowie), Ewa Zawada (Przedszkole nr 2), Anna Stefańska (Gimnazjum w Wygnanowie) oraz Piotr Nasulewicz (ZSS nr 3).
Wójt gm. Sławno docenił w tym roku pracę: Justyny Kaczmarek (ZSS w Prymusowa Woli), Bożeny Wiktorowicz (PSP w Kamieniu), Bożeny Dębowskiej (PSP w Sławnie), Renaty Sochy i Małgorzaty Dębowskiej (PSP w Celestynowie), Joanny Kałkowskiej (PSP w Kunicach), Małgorzaty Główczyńskiej (Gimnazjum w Szadkowicach) oraz Wiesławy Bielas (PSP w Zachorzowie). Nagrody wójta otrzymali również dyrektorzy: Jolanta Andrzejewska (ZSS w Prymusowej Woli, Doroteusz Bugaj (PSP w Zachorzowie), Rafał Kołodziejczyk (PSP w Kozeninie), Barbara Socha (PSP w Celestynowie), Urszula Zawadzka (PSP w Kamieniu), Elżbieta Białecka (Gimnazjum w Szadkowicach), Beata Chrustowicz (PSP w Kunicach).
Z okazji nauczycielskiego święta burmistrz Jan Wieruszewski oraz wójt Tadeusz Wojciechowski złożyli wszystkim obecnym serdeczne życzenia, do których dołączyli kwiaty i pamiątkowy medal z okazji XX–lecia samorządu.
Wtorkowe spotkanie było też okazją do podziękowań byłej prezesce ZNP w Opocznie, Barbarze Rogowskiej, za jej długoletnią pracę.
My ze swej strony serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za ich wielki trud i życzymy, by ich praca była bardziej doceniana, nie tylko z okazji święta.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (692) z dnia 15 Października 2010r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »