tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wiedzą, jak jeść smacznie i zdrowo

 
Do drzewickiego gimnazjum przyjedzie truck z mobilną kuchnią, w którym odbędą się warsztaty żywieniowe dla młodzieży. To efekt sukcesu w programie edukacyjnym dla gimnazjalistów „Jedz smacznie i zdrowo”

Organizatorem programu jest Federacja Polskich Banków Żywności oraz marka Winiary, a patronat sprawują minister edukacji narodowej oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych. Inicjatywa ma na celu przypomnienie uczniom zasad prawidłowego i smacznego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. Jej misją jest również uwrażliwienie młodzieży na tak ważne problemy społeczne jak marnowanie żywności i niedożywienie.
Do ogólnopolskiej akcji przystąpiło Gimnazjum im. Jana Pawła II. Wszystko za sprawą nauczycielki zajęć technicznych Anny Pomykały, która po uzyskaniu zgody rodziców uczennic klas Ia i Ib zgłosiła grupę do programu. Jego realizacja przebiegała wielotorowo i zakończyła się sukcesem.
Na zajęciach technicznych w ramach modułu kulinarnego zorganizowano lekcję pod hasłem „Żywność – nie marnuję i dzielę się”. Zajęcia zostały poświęcone edukacji w zakresie przeciwdziałania marnowaniu żywności. Uczniowie poznali przyczyny i skutki marnowania jedzenia, dowiedzieli się, jak planować zakupy i przechowywać żywność, by była długo świeża. Lekcja przybliżyła także działalność Banków Żywności oraz zachęciła do dzielenia się produktami żywnościowymi.
Następnym krokiem było nakręcenie 90–sekundowego filmu lub wykonanie plakatu promującego kampanię „Jedz smacznie i zdrowo”, zdrowy sposób odżywiania i gotowania, niemarnowanie pożywienia oraz wspólne spożywanie posiłków. Gimnazjalistki z Drzewicy podjęły się nakręcenia filmów, które zgodnie z regulaminem konkursu wysłano do Warszawy, o co zadbała Anna Pomykała.
17 stycznia odbyły się obrady komisji konkursowej. Trwały cały dzień i zostały podzielone na dwa etapy. Spośród 784 prac (668 plakatów i 116 filmów) wybrano po 10 zwycięskich i 25 wyróżnionych plakatów oraz filmów. Listę laureatów opublikowano 28 stycznia. Można ją sprawdzić na stronie internetowej www.winiary.pl.
Miło nam poinformować, że grupa z Drzewicy otrzymała wyróżnienie. Na ten sukces zapracowała grupa uczennic w składzie: Jagoda Cegielska, Natalia Brola, Agnieszka Staniszewska, Anna Karbownik, Katarzyna Bohdziewicz, Agata Wójcik, Izabela Worach, Aleksandra Szpocińska, Natalia Minkina, Michalina Nowakowska, Weronika Szczepanik, Joanna Słodkowska, Patrycja Kasińska, Emilia Grzelczak, Aneta Białas, Joanna Gapys, Eliza Noga, Weronika Bednarczyk, Martyna Pancer, Monika Stolarczyk, Magdalena Wolska, Ilona Chmielińska, Dominika Dąbrowska, Weronika Nowak i Karolina Łęgosz.
Konkursową nagrodą będą odwiedziny trucka z mobilną kuchnią, w którym zostaną przeprowadzone warsztaty żywieniowe dla młodzieży. Gratulujemy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »