tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Wakacyjny lifting dobiega końca

 
We wszystkich placówkach oświatowych administrowanych przez gminę trwają wakacyjne remonty. Prace mają się ku końcowi, bo nowy rok szkolny już za półtora tygodniaDwa miesiące wolne od zajęć szkolnych to najlepszy okres na wykonanie niezbędnych remontów i napraw. Jak zawsze, prace są finansowane z budżetu remontowego poszczególnych szkół. Oprócz tego w dwóch budynkach odbywają się duże inwestycje zlecone przez gminę.
Ekipy remontowe mają co robić w Gimnazjum im. Jana Pawła II. Tu zaplanowano malowanie nie tylko korytarzy w podpiwniczeniu, na parterze, pierwszym piętrze i części drugiego, ale również boazerii (farbą niepalną), pięciu sal lekcyjnych oraz ogrodzenia szkoły. W dwóch klasach wymieniono oprawy oświetleniowe. Do jednej klasopracowni kupiono stoliki i krzesła. W późniejszym terminie trzeba będzie wymienić podłogi w salach lekcyjnych i korytarzach na dwóch piętrach. Stary parkiet zostanie zamieniony wykładziną typu ?tarkett? lub innym rodzajem podłogi łatwo zmywalnej.
Budynek gimnazjum pamięta jeszcze lata 60. ubiegłego wieku, dlatego w kolejce czekają następne zadania: wymiana instalacji elektrycznej wraz z oprawami, zerwanie boazerii na korytarzach, montaż ławeczek na korytarzach przy ścianie, wymiana mebli w 15 klasopracowniach, przebudowa pokoju nauczycielskiego (wyburzenie ściany wewnętrznej i malowanie), wymiana drzwi w sali gimnastycznej na drugim piętrze, w kotłowni i pokoju socjalnym, wymiana sieci dzwonków lekcyjnych, sieci wodno?kanalizacyjnej (grzejników i rur), podłogi w bibliotece a także zakup nowych regałów do biblioteki, trzech biurek dla nauczycieli oraz stolików i krzeseł w klasopracowni do techniki. Niezbędna jest modernizacja kuchni ? likwidacja trzonu kuchennego, zainstalowanie dwóch stanowisk z kotłami parowymi i dwóch stołków gazowych, wymiana płytek ściennych i zlewu na myjni. Przy schodach wejściowych należałoby wykonać poręcze i zadaszenie. Te plany powinny być realizowane w następnych latach.
Najpoważniejszym i najbardziej kosztownym zadaniem w Szkole Podstawowej w Drzewicy było kompleksowe malowanie hali sportowej i pomieszczeń przyległych. Obiekt już przeszedł lifting i prezentuje się naprawdę efektownie. Oprócz tego wymalowano dwie sale lekcyjne na drugim piętrze.
Dużo się działo i dzieje w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domasznie, gdzie trwają dwie poważne inwestycje finansowane z budżetu gminy. Pierwsza to montaż pomp ciepła z wymianą instalacji c.o. W trakcie robót okazało się, że trzeba dodatkowo wymienić część rur kanalizacyjnych i wodociągowych. Drugą gminną inwestycją jest remont dachu, połączony z wymianą parapetów, wzmocnieniem schodów od strony boiska oraz przebudową opaski z płyt chodnikowych wokół szkoły. Do zadań szkoły należy natomiast olejne i emulsyjne malowanie po wymianie instalacji c.o., wymiana dwojga drzwi i zamków oraz drobne naprawy w toaletach.
Podobnie jak w Domasznie, główną inwestycją w Szkole Podstawowej w Brzustowcu jest montaż pomp ciepła z wymianą sieci c.o. Na wakacje przewidziano ponadto renowację korytarza na piętrze ? malowanie, tynkowanie jednej ściany, wymianę drzwi w trzech salach, remont podłogi ? oraz wymianę wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego (łączników i gniazd wtykowych). Realizacja tych planów jest jednak uzależniona od przebiegu i stanu prac związanych z wymianą sieci c.o.
Pracy nie brakuje również w dwóch placówkach filialnych SP w Brzustowcu. W budynku Szkoły Filialnej w Jelni najwięcej roboty mają malarze, do których należy malowanie elewacji zewnętrznej (zabrudzonych ścian), lamperii w dwóch salach lekcyjnych, ścian i sufitów łazienek, futryn drzwiowych, zewnętrznych parapetów, rynien, bramy wjazdowej, krat sali komputerowej i gabinetu, bramek na boisku. Z kolei w Szkole Filialnej w Krzczonowie wykonano naprawę uszkodzonej pompy pływakowej w piwnicy.
Wakacyjne remonty w Szkole Podstawowej w Idzikowicach polegają głównie na malowaniu. W ten sposób odświeżono wygląd znacznej części holu na parterze i sal lekcyjnych. Pomalowano też huśtawki, bramki i barierki zabezpieczające na placu szkolnym.
Ekipy malarskie nie ominęły też Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych. Plany zakładały m.in. malowanie sal, łazienek i zaplecza kuchennego. Z innych zadań można wymienić remont rynien, wymianę podłogi w dwóch salach lekcyjnych oraz modernizację dachu nad częścią korytarza górnego.
Najważniejsze remonty w Przedszkolu Samorządowym miały dotyczyć odnowienia zniszczonych ścian i sufitów, wymiany podłogi w pomieszczeniach kuchennych i jadalni, montażu awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego. Ponadto placówka przewidziała malowanie dwóch sal zajęć, klatki schodowej oraz przechowywalni zabawek do piaskownicy. I jest już przygotowana na montaż nowego placu zabaw.

* * *
Przedstawiony przez nas plan remontów został opracowany w czerwcu przez Zespół Ekonomiczno?Administracyjny Szkół na podstawie informacji uzyskanych od dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych. Zaznaczamy, że nie wszystkie planowane zadania zostaną zrealizowane podczas tegorocznych wakacji.Malowanie korytarzy w podpiwniczeniu Gimnazjum im. Jana Pawła II

Odnowiona hala sportowa Szkoły Podstawowej w Drzewicy prezentuje się efektownie
Plac za budynkiem Szkoły Podstawowej w Brzustowocu. Jedna ze studni zbiorczych w ramach systemu pomp ciepłape   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (841) z dnia 23 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »