tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 10 kwietnia, 19.20 w Zakościelu (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali 28–letniego rowerzystę, Marcina B. Badanie ujawniło obecność 1,79 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 12 kwietnia, o godz. 17.30 w Drzewicy, na ul. Drzewickiego policjanci zatrzymali 42–letniego Adama K., kierującego daewoo lanosem. Mężczyzna był pijany. W jego oddechu badanie ujawniło obecność aż 3,82 promila alkoholu. Na żądanie od kierowcy pobrana została krew do badań.

Wybił
7 kwietnia, o godz. 13.50 w Mroczkowie Gościnnym spod kół mercedesa actros wystrzelił kamień, który wybił szybę w jadącym z tyłu volkswagenie transporterze.

Zwierzęta na drodze
Po raz kolejny apelujemy do kierowców, by w pobliżu kompleksów leśnych zdejmowali trochę nóżki z pedału gazu. Po ciężkiej zimie wygłodzone zwierzęta wciąż szukają pożywienia i zdarza się, że w tym celu przekraczają jezdnię. A spotkanie z dzikiem lub sarną nie należy do nieszkodliwych, o czym przekonał się 48–letni mężczyzna, który 9 kwietnia, o godz. 8.30 w Radonii(gm. Mniszków) toyotą runner potrącił śmiertelnie sarnę.

Potrącił nieletniego
9 kwietnia, o godz. 12.40 w Petrykozach (gm. Białaczów) 15–letni rowerzysta podczas skręcania w lewo nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z mercedesem. W wyniku zdarzenia chłopak doznał stłuczenia miednicy i kolana. Z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został przetransportowany do szpitala w Bełchatowie. Od obu uczestników zdarzenia pobrana została krew do badań.

Było bum
9 kwietnia, o godz. 22.00 w Żarnowie na ul. Piotrkowskiej 33–letni Karol K., kierujący mercedesem sprinterem podczas wymijania zjechał na drugi pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z kią rio. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Nie za dużo?
Z tego co wiem, to volkswagen golf ma w dokumentach zapisane, że może nim jechać maksymalnie pięć osób. Ale – jak widać – nie wszyscy się tym przejmują…
10 kwietnia około godz. 2.00 funkcjonariusze policji chcieli zatrzymać na drodze W–726 w rejonie Bukowca Opoczyńskiego VW golfa. Niestety, kierowca miał inne plany i rozpoczął ucieczkę. W takiej sytuacji policyjny radiowóz podjął pościg. Volkswagen daleko nie odjechał, gdyż w pewnej chwili kierowca stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód wypadł z jezdni i wjechał w rozlewisko… i ugrzązł. Kierowca i pasażer z przedniego fotela zaczęli uciekać, a w samochodzie pozostało na tylnym fotelu aż pięciu pasażerów w wieku od 17 do 25 lat.
Po 30 minutach policjanci z wydziału prewencji znaleźli zbiegów na przystanku PKS w Opocznie. Obaj byli nietrzeźwi, co wyjaśniałoby powody ucieczki. Damian M. (lat 22) miał w swym oddechu 1,70 promila alkoholu, zaś u Marcina G. (lat 21) aparat ujawnił obecność 1,32 promila alkoholu. Postępowanie wyjaśni, który z nich zasiadał za kierownicą przepełnionego samochodu. Wiadomo jednak, że pasażerów i alkoholu było za dużo.

Za blisko
11 kwietnia, o godz. 16.45 w Paradyżu na drodze krajowej nr 74, kierujący scanią 34–letni Adam R. z Głuchowa nie zachował należytej i bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył hyundaia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Kamikadze?
Jazda drogą wojewódzką 726 jest dla każdego ekstremalnym przeżyciem, ale wymijaniem ciężarówek może zajmować się już tylko kamikadze… 11 kwietnia, o godz. 18.30 w Dęborzeczce (gm. Poświętne) kierujący scanią 36–letni Krzysztof B. podczas wymijania zjechał na drugi pas i doprowadził do bocznego zderzenia z volvo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »