tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 

Miejscowe zagrożenia:
4 kwietnia: * w Petrykozach (gm. Białaczów), jeden zastęp PSP wycinał gałęzie blokujące bocianom dostęp do gniazda * w Trojanowicach (gm. Żarnów) strażacy z dwóch zastępów PSP i OSP zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, udzielili pomocy przedmedycznej jego ofiarom oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia i usuwali jego skutki.
6 kwietnia w Kamilówce (gm. Sławno) dwa zastępy PSP wycinały gałęzie uniemożliwiające dostęp bocianom do gniazda.
7 kwietnia: * w Gapininie (gm. Poświętne) jeden zastęp OSP usuwał powalone na drogę drzewo * podobne działania w Opocznie na ul. Kopernika prowadził jeden zastęp PSP.
8 kwietnia: * w Zajączkowie (gm. Mniszków) jeden zastęp OSP usuwał drzewo powalone na drogę * podobne działania prowadził jeden zastęp OSP w Marcinkowie (gm. Żarnów).
9 kwietnia: * w Dębie (gm. Poświętne) jeden zastęp PSP usuwał z drogi powalone drzewo * w Wąglanach (gm. Białaczów) jeden zastęp OSP usuwał wodę z zanieczyszczonej studni * w Opocznie na ul. Kościelnej doszło do naderwania blachy z pokrycia dachu budynku kościoła. W działaniach zabezpieczających brały udział dwa zastępy PSP przy współudziale specjalnego podnośnika z jednostki w Tomaszowie Maz. (patrz foto).

Pożary:
4 kwietnia: * w Parczówku (gm. Białaczów) trzy zastępy OSP gasiły trawę na pow. ok. 0,1 ha * w Bukowcu Opoczyńskim (gm. Opoczno) dwa zastępy PSP i OSP gasiły trawę na pow. ok. 1,2 ha * w Zarzęcinie (gm. Mniszków), dwa OSP gasiły ok. 0,9 ha trawy * w Sielcu (gm. Żarnów) dwa zastępy OSP gasiły ok. 0,4 ha suchej trawy.
5 kwietnia: w Opocznie na ul. Inowłodzkiej jeden zastęp PSP gasił ok. 0,1 ha suchej trawy.
6 kwietnia: * w Brzustowcu (gm. Drzewica) z pożarem trawy na obszarze ok. 0,4 ha zmagał się jeden zastęp OSP * podobne działania na pow. 0,1 ha prowadził w Opocznie jeden zastęp PSP.
7 kwietnia: * w Drzewicy na ul. Kolejowej jeden zastęp OSP walczył z pożarem sadzy w kominie * w Opocznie na ul. Akacjowej strażacy z pięciu zastępów z PSP i OSP gasili paląćą się stodołę.
8 kwietnia w Zarzęcinie (gm. Mniszków) jeden zastęp OSP gasił trawę na pow. ok. 0,5 ha.
9 kwietnia: * Kraszkowie (gm. Opoczno) trzy zastępy z PSP i OSP gasiły pożar w budynku mieszkalnym oraz udzieliły pomocy przedmedycznej jednej z osób tam mieszkających * w Opocznie na ul. Przemysłowej jeden zastęp PSP gasił trawę na pow. ok. 0,1 ha * w Bukowcu Opoczyńskim jeden zastęp PSP gasił ok. 0,1 ha trawy * w Idzikowicach (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP gasił trawę na pow. ok. 0,5 ha.
10 kwietnia: * w Kraszkowie (gm. Opoczno) dwa zastępy OSP gasiły ok. 3 ha suchej trawy * podobne działania na pow. 0,5 ha prowadził w Opocznie jeden zastęp PSP * w Strzelcach (gm. Mniszków) jeden zastęp OSP gasił ok. 0,1 ha trawy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »