tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 28 stycznia, o godz. 7.40 w Opocznie na ul. Staromiejskiej zatrzymany został 30–letni Jarosław W., kierujący oplem vectrą. Badanie ujawniło obecność 0,57 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia o godz. 17.00 w Augustowie (gm. Drzewica) funkcjonariusze policji wykluczyli z ruchu drogowego 52–letniego rowerzystę, Jerzego W. u którego badanie ujawniło obecność 0,50 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Również 28 stycznia, o godz. 21.50 w Opocznie na ul. Biernackiego zatrzymany został kierowca seata toledo, 26–letni Łukasz G. Mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwym – wydmuchał 1,39 promila alkoholu.
* 30 stycznia, o godz. 2.20 w Mniszkowie na ul. Hubala policjanci z drogówki zatrzymali kierującego fiatem seicento 25–letniego Wojciecha R. Urządzenie pomiarowe ujawniło obecność 1,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 1 lutego, o godz. 18.30 w Żarnowie funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego peugeotem 29–letniego Konrada C. Mężczyzna wydmuchał 0,46 promila alkoholu.

Cofaj, cofaj…
* 25 stycznia, o godz. 20.00 w Opocznie na ul. Mickiewicza kierowca odważny inaczej, podczas cofania doprowadził do zderzenia z volkswagenem golfem, następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak się dowiedziałam, sprawcy nie uda się jednak uniknąć odpowiedzialności, ponieważ świadek zdarzenia zapamiętał numery rejestracyjne zbiega.
* 26 stycznia o godz. 22.45 na parkingu w Trojanowicach (gm. Żarnów) 64–letni obywatel Słowacji Józef H. Podczas cofania DAF–em uderzył w latarnię.

Nie ustąpił
26 stycznia, o godz. 14.50 w Żarnowie na ul. Opoczyńskiej kierujący hondą 31–letni Szczepan S. nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z ciężarowym renaultem z naczepą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Odważni inaczej
* 28 stycznia, o godz. 5.40 w Opocznie na ul. Ogrodowej nieznany kierujący uderzył w słupek ogrodzenia posesji, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
* 29 stycznia, o godz. 19.00 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej nieznany kierujący hondą civic doprowadził do zderzenia z renaultem megane. Sprawca kolizji zbiegł z miejsca zdarzenia.

Za wąska?
Jak się okazuje – zresztą nie po raz pierwszy – droga krajowa K–48 jest zbyt wąska dla niektórych kierowców. 28 stycznia o godz. 18.00 54–letni kierujący DAF–em przekonał się o tym na własnej skórze (a raczej samochodzie). Podczas wymijania z innym, niezidentyfikowanym samochodem ciężarowym zauważył, że naczepa tego pojazdu zabujała się, zjeżdżając na pobocze. Gdy naczepa ponownie wjechała na jezdnię – uderzyła w przód DAF–a, uszkadzając lewy narożnik kabiny, uszkadzając przednią szybę, lewe drzwi i lusterko. Sprawca kolizji najprawdopodobniej nawet nie zauważył, że doszło do zderzenia, bo zwyczajnie pojechał dalej.

Za szybko
30 stycznia, o godz. 21.20 w Solcu (gm. Paradyż) na drodze K–74 kierujący volkswagenem passatem 20–letni Sylwester P. na skutek nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, za co został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »