tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Piją i jeżdżą!
* 19 września, około godz. 21.00, na ul. Staromiejskiej w Opocznie policjanci zatrzymali kierowcę suzuki, 46?letniego Mariusza W. i skontrolowali jego stan trzeźwości. Wynik ? 1,53 promila. Mężczyznę obowiązywał już zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
* 20 września, kilka minut po godz. 11.00, w Drzewicy z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego rowerzystę, 67?letniego Stefana K. Mężczyzna miał w organizmie 0,77 promila alkoholu.
* 24 września, kwadrans po godz. 18.00, w Paradyżu w ręce policji wpadł 47?letni Paweł P., jadący motorowerem yamako. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,18 promila alkoholu.

Po narkotykach za kierownicą
24 września, kwadrans przed godz. 18.00, na ul. Spacerowej w Opocznie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, widząc kierowcę forda podróżującego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, zatrzymali mężczyznę do kontroli. 24?letni Michał A. okazał dokumenty, dmuchnął też w alkomat udowadniając, że jest trzeźwy. Jego zachowanie i wygląd (m.in. powiększone źrenice) wydały się jednak funkcjonariuszom na tyle podejrzane, że zbadali go również na obecność środków narkotycznych. Nie pomylili się ? badanie narkotestem wykazało w organizmie 24?latka obecność metaamfetaminy, amfetaminy oraz marihuany. Przeszukano jego pojazd i wykonano kontrolę osobistą. Przy mężczyźnie znaleziono 1 gram narkotyków. Został zatrzymany do wyjaśnienia. Przydażyło mu się to nie po raz pierwszy, bowiem 4 września zatrzymano go na ul. Kuligowskiej w Opocznie ? z marihuaną i amfetaminą. Wówczas prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego (500 zł). Śledztwo prokuratorskie w sprawie rozprowadzania przez niego narkotyków jest w toku. Jak widać, zastosowany środek zapobiegawczy okazał się niewystarczający. Tym razem policja i prokuratura będą wnioskować o tymczasowy areszt. 24?latek stanie przed sądem w czwartek.

Współwinni
19 września, około godz. 14.30, w Wygnanowie (gmina Opoczno) w trakcie wymijania otarły się o siebie fiat kierowany przez 24?letniego Krystiana E. oraz opel vectra, którym kierował 23?letni Hubert G. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili współwinę obu kierowców i wręczyli im mandaty.

Za blisko!
* 20 września, około godz. 16.30, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierujący renaultem masterem 24?letni Witold H. nie zachował bezpiecznej odleglości za pojazdem poprzedzającym i najechał na kię, kierowaną przez 54?latka. Zapłaci mandat.
* 23 września, kwadrans po godz. 23.00, w Zameczku (gmina Opoczno) kierujący oplem vectrą 37?letni Tomasz S. nie zachował bezpiecznej odległości i podczas wymijania zawadził forda mondeo kierowanego przez 29?latka. Zapłaci za to mandat.

Ostrożniej!
* O północy, z 24 na 25 września, na ul. Słowackiego w Opocznie kierujący fiatem cc 30?letni Piotr K. w trakcie omijania zawadził zaparkowaną škodę octavię. Ukarano go mandatem.
* 23 września, około godz. 8.30, w Woli Załężnej nieznany kierowca najechał na zaparkowanego VW vento, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Potrącił pieszą
21 września, kwadrans po godz. 6.00, na pl. Wolności w Drzewicy kierujący bmw 18?letni Mateusz J. potrącił na przejściu dla pieszych 81?letnią mieszkankę gminy Drzewica, przeprowadzającą przez jezdnię rower. W wyniku uderzenia kobieta doznała złamania barku, skaleczenia nogi oraz ogólnych potłuczeń. Przewieziono ją do szpitala na obserwację. Kierowca bmw był trzeźwy. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Zwierzęta na drodze
21 września, kwadrans po godz. 22.00, w Miedznej Drewnianej (gmina Białaczów) kierujący hondą civic 21?letni Mateusz O., chcąc uniknąć potrącenia psa, który wbiegł na jezdnię, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze. Tu pojazd uderzył w ogrodzenie i wywrócił się na bok. Mężczyzna był trzeźwy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »