tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Możesz wylegitymować policjanta

 


Nie każda osoba, która podaje się za funkcjonariusza policji, musi nim być. Bywa, że sami przestępcy podszywają się pod stróżów prawa, licząc na zaufanie społeczeństwa wobec mundurowych. Prawdopodobnie właśnie tak było w przypadku rzekomych działań policji prowadzonych w Opocznie w minionym tygodniu. Na posesję 37?letniej opocznianki weszła grupa nieznanych osób podających się za policjantów. Twierdzili, że prowadzą sprawę dotyczącą legalności posiadanych samochodów.
Kobieta pytała o akcję w KPP. Jak się dowiedziała, nie prowadzili jej opoczyńscy funkcjonariusze. Takich działań na terenie powiatu opoczyńskiego w tutejszej komendzie nie zgłaszały również inne jednostki policji ? a mają taki obowiązek, gdyby planowały przeprowadzenie działań na terenie podległym innej placówce. Można więc domniemywać, że osoby oglądające samochody opocznianki w ogóle nie były funkcjonariuszami policji, za których się podawały.
Policja apeluje o czujność. Bądźmy ostrożni nawet w kontaktach z rzekomymi stróżami prawa. Pamiętajmy, że każdy policjant podejmując działanie musi się wylegitymować, przedstawić z imienia i nazwiska i pokazać legitymację służbową. Jeśli sobie zażyczymy, możemy spisać jego dane ? nazwisko, stopień czy numer służbowy i sprawdzić je w komendzie. Prawdziwy funkcjonariusz nie będzie miał nic przeciwko. Warto więc domagać się takich danych, jeśli mamy wątpliwości co do tożsamości takiej osoby. Zawsze można zadzwonić na policję i potwierdzić zarówno policjanta, jak i legalność podejmowanych przez niego działań.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »