tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 29 października około godz. 15.00 w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) zatrzymany został kierowca daewoo tico, 55-letni Kazimierz C. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 2,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy, dodatkowo została pobrana mu krew do badań.
* 30 października w Zakościelu (gm. Drzewica) funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego fordem transitem 53-letniego Pawła S. Mężczyzna wydmuchał aż 2,67 promila alkoholu.
* 31 października o godz. 17.30 w Poświętnem zatrzymany został kieroowca fiata uno, 47-letni Zbigniew D., u którego badanie alkosensorem ujawniło obecność 2,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 23.00 w Opocznie na ul. Partyzantów policjanci z drogówki zatrzymali młodego, nietrzeźwego kierującego. Ponieważ Daniel D., kierujący s¶kodą felicią, ma zaledwie 18 lat, to oznacza, że prawo jazdy ma od bardzo niedawna. Może więc jeszcze nie przyzwyczaił się do niego na tyle, by tęsknić po jego stracie? A nie sądzimy, by jazda w stanie nietrzeźwym (1,41 promila) uszła mu bezkarnie...

Gdzie patrzył?
28 października o godz. 5.45 w Opocznie na ul. Kolberga kierujący volkswagenem passatem 33-letni Artur G. najechał na stojącą s¶vkodę octavię. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
Oddalili się
* 28 października o godz. 14.10 w Dęborzeczce (gm. Poświętne) nieznany dotychczas kierujący niezidentyfikowanym pojazdem doprowadził do zderzenia się lusterkami z fiatem ducato, kierowanym przez 32-letniego mieszkańca Częstochowy. Sprawca kolizji nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia. Ciekawe, dlaczego? Trwa postępowanie w tej sprawie.
* 30 października około godz. 14.00 w Opocznie na przyszpitalnym parkingu przy ul. Partyzantów nieznany sprawca uderzył w zaparkowanego forda mondeo, powodując uszkodzenie zderzaka i przedniej lampy. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowana została 32-letnia kobieta.
* Tego samego dnia, o godz. 17.40 w Opocznie na pl. Kościuszki nieznany sprawca uderzył w zaparkowanego citroena berlingo, należącego do 44-letniego opocznianina, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
* O drodze wojewódzkiej nr 726 piszemy w TOP-ie bardzo często. Niestety, tylko źle. Droga jest wąska, dziurawa, z zarwanymi, wysokimi poboczami. Jest po prostu bardzo niebezpieczna. Przekonała się o tym 41-letnia łodzianka.
30 października o godz. 14.45 w rejonie Kraśnicy (gm. Opoczno) nieznany kierujący samochodem ciężarowym z naczepą podczas wymijania się z volkswagenem vento zmusił kierującą nim do zjechania z pasa ruchu, co w następstwie doprowadziło do tego, że uderzyła w znak drogowy i w przydrożne drzewo. Kobieta doznała stłuczenia klatki piersiowej i kończyn dolnych. Po otrzymaniu pomocy medycznej została zwolniona do domu, podobnie, jak 74-letnia pasażerka, która również doznała stłuczenia klatki piersiowej oraz urazu nadgarstka. Do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim trafiła druga pasażerka, 67-letnia kobieta, którą przetransportowano z podejrzeniem krwawienia śródczaszkowego. Sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia.
* Dzień później, również w rejonie Kraśnicy, o godz. 18.25 kierujący polonezem w trakcie wymijania doprowadził do zderzenia z nissanem, kierowanym przez 48-letniego łodzianina, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawca kolizji został jednak już wkrótce zatrzymany w Dęborzeczce (gm. Poświętne). Nic dziwnego, że 53-letni Krzysztof R. odjechał z miejsca zdarzenia, bo prawdopodobnie jechał na podwójnym gazie, a to - jak mówi prawo - jest niedozwolone. Ile faktycznie wypił, dowiemy się, gdy przyjdą wyniki badań krwi na zawartość alkoholu. Samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Za blisko
29 października w Opocznie na ul. Piotrkowskiej, o godz. 12.45 kierująca fiatem punto 73-letnia wrocławianka nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył volkswagena golfa. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Nie ustąpił
31 października o godz. 14.50 w Sobawinach (gm. Opoczno) 22-letni Filip K., mieszkaniec Warszawy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem, kierowanym przez 67-letniego mężczyznę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Zbadają
Dziś jeszcze nie wiadomo, z jakich przyczyn 1 listopada doszło do wypadku, choć policjanci coś podejrzewają... Ale oficjalnie dowiemy się, gdy przyjdą wyniki badania krwi 20-latka, Mariusza B. Mężczyzna o godz. 15.35 stał na chodniku i raptem, z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił się na przód przejeżdżającego audi A4. Doznał ogólnych obrażeń i został prztransportowany do szpitala, skąd na własną prośbę został wypisany.

Spod kół
Niestety, czasami nie da się uniknąć przykrych zdarzeń, choćby takich, jak to: 2 listopada na drodze wojewódzkiej nr 713 w rejonie Tomaszówka (gm. Sławno) spod kół samochodu ciężarowego DAF wystrzelił kamień i uszkodził przednią szybę jadącego za nim BMW.

Potrącili pieszych
Niestety, coraz częściej w kronice zdarzeń drogowych będziemy teraz pisać o potrąceniach pieszych i rowerzystów. Krótki dzień, jesienne niepogody, brak zdrowego rozsądku oraz - niestety - alkohol, to główne (choć nie jedyne) przyczyny takich wypadków. Wciąż mało skuteczne są apele do niechronionych uczestników ruchu drogowego o to, by nosili kamizelki odblaskowe lub mieli jakiekolwiek tego rodzaju elementy naszyte na odzież lub przy plecaku, a rowery były wyposażone w przednie i tylne oświetlenie. Osoba bez tych elementów jest dostrzegana przez kierowców po zmroku z odległości zaledwie 30 metrów. W kamizelce nawet z odległości 150 m. Są to metry mogące zadecydować o zdrowiu lub nawet życiu pieszego lub rowerzysty.
* 2 listopada o godz. 10.00 w Opocznie na ul. Perzyńskiego kierujący volkswagenem passatem 23-letni Marcin K. potrącił pieszego, 43-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Pieszy doznał obrażeń ogólnych i został przetransportowany do szpitala.
* Tego samego dnia, o godz. 14.30 w Opocznie na ul. Kilińskiego 36-letni mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych przez fiata doblo, kierowanego przez 72-letniego Józefa C. Pieszy doznał obrażeń ogólnych i złamania palca. Został hospitalizowany.
* Poniedziałek, 2 listopada, był wyjątkowo pechowy również dla 13-latka, który o godz. 15.10 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej stał na krawędzi chodnika. Chłopiec nagle stracił równowagę i głową uderzył w tylną część przejeżdżającego minibusu, którego kierowca nawet nie zauważył incydentu i odjechał. Nastolatek przewrócił się i doznał przecięcia łuku brwiowego oraz wstrząśnienia mózgu. Został przetransportowany do szpitala.

Nie okazał
3 listopada o godz. 21.50 w Bielowicach (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena bora, kierowanego przez 38-letniego Aleksandra M. Mężczyzna został poproszony o okazanie dokumentów, w tym i obowiązkowej polisy OC. Niestety, akurat tego dokumentu kierowca nie posiadał przy sobie. W związku z czym policjanci poinformowali o zaistniałym fakcie ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »