tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 To już dziewiąty rambit

 
Więcej ruchu dla maluchówWspólna fotografia na zakończenie rambitu


W poniedziałek, 14 marca w ZSS nr 2 odbyła się dziewiąta edycja Rambitu Edukacji Wczesnoszkolnej Klas I pod hasłem „Więcej ruchu dla maluchów”. W turnieju wzięli udział pierwszoklasiści ze szkół podstawowych w Libiszowie, Kraśnicy, Bielowicach, Januszewicach oraz opoczyńskich ZSS nr 2 i ZSS nr 3. Dzieci przybyły na zawody wraz z wychowawczyniami.
Rambit obejmował konkurencje sportowe (jazdę na kocyku, skoki z minipiłką koszykową, toczenie piłeczki kijem do unihokeja, przekładanie szarfy, toczenie piłki lekarskiej, przejście po tekturowych krążkach) oraz teoretyczne sprawdzające wiedzę przyrodniczą, o ruchu drogowym, sportową i ogólną. Konkurencje odbywały się na zmianę. Punktacja była następująca: sportowe od 1 do 6 pkt, teoretyczne od 1 do 3 pkt.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: przewodnicząca Rady Rodziców Maria Pluta oraz nauczycielki wf. z ZSS nr 2 i nauczania zintegrowanego.
Dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez swoich opiekunów zarówno w konkurencjach sportowych jak i teoretycznych. Wspaniale wykonywały wszystkie zadania i odpowiadały na pytania. Do walki zagrzewali ich licznie przybyli kibice.
Ostatecznie najlepsza okazała się reprezentacja SP w Libiszowie.

Wyniki rambitu
1. SP w Libiszowie (37 pkt)
2. SP nr 2 (36 pkt)
3. SP nr 3 (35 pkt)
4. SP w Bielowicach (29 pkt)
5. SP w Kraśnicy (28 pkt)
6. SP w Januszewicach (18 pkt)
Zwycięska drużyna SP w Libiszowie wystąpiła w składzie: Olga Baran, Natalia Chmal, Dawid Cieślik, Mikołaj Fiderek, Jagoda Kmita, Wiktor Gąsiorek, Mikołaj Pecyna, Wiktoria Kopera, Kacper Kędziora, Maja Konecka, Mateusz Kaczmarczyk, Julia Popecka, Kacper Panfil, Piotr Osiński, Martyna Kowalczyk. Wychowawczyni Bożena Kata.
Dzieci otrzymały dyplomy i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców ZSS nr 2. Imprezę przygotowały pomysłodawczynie turnieju dla najmłodszych – Małgorzata Mijas, Jolanta Szczepanik oraz Jolanta Maruszewska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »