tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Ciekawe propozycje

 
Nowa organizacja sportowaKurs samoobrony dla kobiet


12 marca w hali sportowej ZSS nr 3 odbył się bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pod hasłem „Płeć piękna ale nie słaba” zorganizowany przez nowo powstałe stowarzyszenie sportowe Opoczno Sport Team oraz sekcję krav maga.
Pomimo pięknej wiosennej, spacerowej aury aż trzydzieści kobiet zdecydowało się na uczestnictwo w zajęciach. Podczas kursu zostały zapoznane ze sposobem zachowania się w sytuacjach zagrożenia ze strony agresora oraz technikami samoobrony z wykorzystaniem elementów krav maga.
Szkolenie było podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczyła nauki uwalniania się od chwytu za ręce z przodu i tyłu, a także obrony przed duszeniem i uwalnianiem z obchwytu zakończonym agresywnym kontratakiem. W przerwie uczestniczki kursu mogły skorzystać z bufetu nieodpłatnie wyposażonego przez firmę Las Vegas Energy Drink i MarVit.
Druga część szkolenia skierowana była na sytuację, gdzie kobieta zostaje przewrócona. Instruktor Piotr Nasulewicz oraz pomagający mu członkowie sekcji krav maga prezentowali i uczyli jak obronić się przed gwałtem oraz duszeniem w pozycji leżącej. Paniom doskonale wychodziły uderzenia w najbardziej newralgiczne części ciała agresora ćwiczone z dużym zaangażowaniem i precyzją.
Po zakończeniu szkolenia uczestniczki zajęć przyjęły życzenia z okazji Dnia Kobiet od organizatorów oraz zostały zaproszone na dobrą pizzę do pizzerii Pub Dominikana, za którą dziękujemy właścicielowi lokalu.
Impreza ta była pierwszą organizowaną przez LTS Opoczno Sport Team – stowarzyszenie powstałe w listopadzie 2010 roku, stawiające sobie za cel integrację społeczności lokalnej wokół idei sportu oraz propagowanie różnych form kultury fizycznej mając na uwadze potrzeby i zainteresowania społeczeństwa opoczyńskiego.
Tworzą je prezes honorowy Marek Galiński, zarząd: Mariusz Sarwiński, Maciej Łukowiak, Piotr Nasulewicz, Krzysztof Kubiś i Damian Pietrasik oraz komisja rewizyjna w składzie: Lech Starnawski, Witold Stanik, Marcin Kubiś. Należy podkreślić, iż wszyscy członkowie stowarzyszenia działają na zasadzie wolontariatu przy wsparciu licznego środowiska sympatyków.
Największą imprezą przygotowywaną przez stowarzyszenie jest Galiński MTB Maraton – Gielniów 2011. Będą to zawody o zasięgu ogólnopolskim przeznaczone zarówno dla zawodników kolarstwa górskiego jak i dla amatorów jazdy rowerem w otoczeniu przyrody. Stowarzyszenie zaprasza do swojego grona wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły, otwarte umysły, chęć działania w sporcie i dotychczas nie znalazły dla siebie odpowiedniego miejsca w istniejących strukturach. Dane kontaktowe na www.mtbopoczno.pl.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »