tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Szachy w Miedznej Drewnianej

 
II Mikołajkowy Turniej Szachowy – Białaczów 2010

W niedzielę, 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej odbyła się druga edycja Mikołajkowego Turnieju Szachowego. Do turnieju zgłosiło się 18 uczestników z powiatu opoczyńskiego.
Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów Teresa Długowolska powitała uczestników, życząc dobrej zabawy. Następnie sędzia turnieju Marian Kozłowski przypomniał regulamin i zasady gry. Oprócz zestawów szachowych na stolikach przygotowano upominek mikołajkowy dla każdego uczestnika.
Po trzech godzinach zmagań i emocji dość zaskakująco przedstawiała się turniejowa tabela. Dwóch najlepszych graczy miało identyczny wynik – Adam Wołonkiewicz i Adam Kozłowski po 6,5 pkt, dlatego przeprowadzono 5–minutową dogrywkę. Ostatecznie lepszy okazał się młody szachista z Drzewicy.
Podium II Mikołajkowego Turnieju Szachowego:
1. Adam Wołonkiewicz
2. Adam Kozłowski
3. Waldemar Jóźwik
Puchary zwycięzcom wręczali Krystyna Jóźwik – radna Gminy Białaczów i prezes Towarzystwa Przyjaciół Węglan, Andrzej Urbańczyk – prezes OSP w Petrykozach i Teresa Długowolska – prezes SPiRGB. Nagrodę i dyplom otrzymał również najstarszy uczestnik turnieju 56–letni Waldemar Jóźwik z Wąglan. Najmłodszym szachistą był natomiast 5–letni Michał Bakalarz z Miedznej Drewnianej z nie najgorszą lokatą wśród graczy. W tym sporcie był to jego pierwszy puchar i nagroda za udział, którą przyjął z dumą i uśmiechem.
Podczas turnieju uczestnicy, opiekunowie i kibice mogli częstować się gorącą kawą, herbatą, napojami i przekąską sponsorowaną przez Karola Świątka. Obsługę kulinarną przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Miedznej Drewnianej. To miło, że coraz więcej organizacji rozumie sens i potrzebę wspólnego działania.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania II Mikołajkowego Turnieju Szachowego w Miedznej Drewnianej należą się podziękowania, a w szczególności Krystynie Jóźwik z Wąglan, Andrzejowi Urbańczykowi z Petyrykóz i członkom zarządu SPiRGB.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »