tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Promocja postaw ekologicznych

 
Światowy Dzień Ziemi ? przypadający w Polce 22 kwietnia ? to święto wszystkich, którym bliska jest natura i ekologia. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło ?Dobra energia dla wszystkich?, które nawiązuje do ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi

Jak co roku, w obchody włączyły się placówki oświatowe z terenu gminy i miasta, organizując akcje sprzątania terenu, konkursy i akademie. Prezentujemy potrójną relację z przedszkola, Radzic i gimnazjum.

Mali ekolodzy
W poniedziałek, 23 kwietnia dzieci z Przedszkola Samorządowego przystąpiły do sprzątania Drzewicy. ?Uzbrojone? w worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne wyruszyły ulicami miasta w celu poszukiwania ?skarbów?.
Z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem sprzątały najbliższą okolicę, bowiem zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających z zanieczyszczania środowiska. Wiedzą, iż nie chodzi tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim o wpływ człowieka na otaczającą nas przyrodę. Zapytane, w jaki sposób należy dbać o środowisko, wręcz recytują najważniejsze punkty ekologicznego dekalogu.
Najważniejsze jednak, że oprócz znajomości zasad dbania o przyrodę z wielkim zapałem i zaangażowaniem naprawiają to, co dorośli ? zdawałoby się, bardziej świadomi ludzie ? dzień po dniu próbują popsuć. Jest więc ogromna nadzieja, że w przyszłości świat będzie czysty i pełny świadomych dzieci Matki Ziemi.
Justyna Białkowska

Ekologiczne Radzice
W Szkole Podstawowej w Radzicach doroczne obchody są świetną okazją do edukacji ekologicznej oraz integracji. I tym razem spełniły swoje założenia.
Część artystyczną z udziałem uczniów klas I i VI przygotowały nauczycielki Ewa Korycka i Joanna Matysiak. Dwa ekologiczne przedstawienia wprawiły widzów w rozbawienie i wspaniały humor. Klasa VI podjęła temat czystości naszych rzek oraz oszczędności wody w codziennym życiu. Z kolei uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią w inscenizacji ?Las woła o pomoc? uczyli najmłodszych segregacji śmieci oraz chóralnym śpiewem nawoływali o dbanie o czystość środowiska.
Poprzez takie akcje mamy nadzieję, że ?dobra energia? popłynie do wszystkich małych ekologów ze szkoły. Nauka przez zabawę okazuje się bardzo skuteczna, dlatego nasi wychowankowie chętnie uczestniczą w takich inicjatywach.

?Dobra energia?? w gimnazjum
W ramach obchodów Gimnazjum im. Jana Pawła II po raz kolejny promowało postawy ekologiczne wśród młodzieży. Szkolna uroczystość odbyła się 20 kwietnia z inicjatywy nauczycielek Jolanty Gapys, Ewy Reszelewskiej i Ewy Grzelczak W gronie gości nie zabrakło prezes PGKiM, Bożeny Pilipczuk, przedstawicielki UGiM, Barbary Jurek oraz dyrekcji gimnazjum.
Podczas spotkania rozegrano finał międzyklasowego turnieju ekologicznego, do którego przystąpiły cztery najlepsze drużyny wyłonione w konkursie wiedzowym: klasa Ib ? Wiktoria Jarzyńska, Jakub Kowalski, Wojciech Tomicki (pierwsze miejsce), klasa IIc ? Paula Misiuk, Marcin Kuchenbecker, Sławomir Kwiatkowski (drugie miejsce), klasa IIa ? Joanna Gapys, Aneta Białas, Natalia Domagała oraz klasa Ib ? Kamil Bronikowski, Jagoda Cegielska, Agata Wójcik (trzecie miejsce).
Turniej prowadziły uczennice z klasy IId, Patrycja Bogatek i Kamila Kucharska. Spośród czterech konkurencji najciekawsze okazały się kalambury. Całość ożywiały hasła i okrzyki ekologiczne. Ostatecznie wygrała reprezentacja klasy Ib.
Turniejowe drużyny otrzymały nagrody indywidualne. Były też nagrody za doping, plakaty i transparenty. Uhonorowano uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszym etapie konkursu wiedzowego ? Wiktorię Jarzyńską i Sławomira Kwiatkowskiego. Drobne upominki wręczono również za udział w konkursie plastycznym, gdzie pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy Ib ? Paulina Białas, Marta Wodzicka i Magdalena Skapczyńska. Nagrody zostały ufundowane przez prezeskę PGKiM i dyrektorkę gimnazjum, Agatę Klimek.

Przedszkolaki sprzątają trawnik na osiedlu Bolesława Chrobrego

Ekologiczny występ w Radzicach

Międzyklasowy Turniej Ekologiczny w gimnazjumArtykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »