tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Przyjaciele Drzewicy podsumowali rok

 
W środę, 18 kwietnia odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Towarzystwa Przyjaciół DrzewicyRoczne sprawozdanie składa przewodnicząca TPD, Anna Reszelewska


Już tradycyjnie, spotkanie zostało zorganizowane w szkole podstawowej. Miało wyjątkowo wysoką frekwencję, gromadząc trzydziestu sześciu społeczników. Co trzeba podkreślić, w trakcie obrad organizacja jeszcze się powiększyła. Zyskała czterech nowych członków, a w jej szeregi wstąpił m.in. burmistrz Janusz Reszelewski.
Głównym celem zebrania było podsumowanie ubiegłorocznej działalności TPD. O najistotniejszych dokonaniach poinformowała przewodnicząca Anna Reszelewska, sprawująca tę funkcję od dwudziestu jeden lat.
Jak co roku, Towarzystwo włożyło wiele pracy w realizację swoich statutowych zadań. Sprawowało opiekę nad zabytkowymi pomnikami i tablicami nagrobnymi na cmentarzu, wydało kolejne numery kwartalnika historycznego ?Wieści znad Drzewiczki? i zorganizowało szóste ?Spotkanie po latach?. Wspomagało lokalne inicjatywy skierowane do dzieci, młodzieży i seniorów, w tym wigilię dla samotnych i ubogich. Nowością było wydanie poplenerowego folderu ?Drzewica w obrazach zaklęta?. Środki na ten cel udało się pozyskać z UGiM.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają stowarzyszeniu, serdecznie podziękowała przewodnicząca Reszelewska. Sam zarząd otrzymał stuprocentowe poparcie członków, czego dowodem jednogłośne absolutorium za 2011 rok.
Co bardzo cieszy społeczników, w spotkaniu uczestniczyli drzewiccy harcerze. Młodzież zadeklarowała ścisłą współpracę z Towarzystwem. Kontynuację dobrego współdziałania zapowiedział też burmistrz, który przy okazji poinformował o najnowszych inwestycjach gminy i odpowiedział na liczne pytania mieszkańców.
Jak mówi Anna Reszelewska, organizacja przygotowuje obecnie kolejną edycję swojej sztandarowej imprezy, gromadzącej drzewiczan rozsianych po całym kraju i świecie. Siódme ?Spotkanie po latach? odbędzie się w sobotę, 7 lipca.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »